Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katarzyna Olech.  POJĘCIE POLA ELEKTRYCZNEGO  WPŁYW POLA ELEKTRYCZNEGO NA KOMÓRKI  ODDZIAŁYWANIE NA CZŁOWIEKA  OBJAWY  NORMY BEZPIECZEŃSTWA  MAKSYMALNE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katarzyna Olech.  POJĘCIE POLA ELEKTRYCZNEGO  WPŁYW POLA ELEKTRYCZNEGO NA KOMÓRKI  ODDZIAŁYWANIE NA CZŁOWIEKA  OBJAWY  NORMY BEZPIECZEŃSTWA  MAKSYMALNE."— Zapis prezentacji:

1 Katarzyna Olech

2  POJĘCIE POLA ELEKTRYCZNEGO  WPŁYW POLA ELEKTRYCZNEGO NA KOMÓRKI  ODDZIAŁYWANIE NA CZŁOWIEKA  OBJAWY  NORMY BEZPIECZEŃSTWA  MAKSYMALNE DOPUSZCZALNE WARTOŚCI NATĘŻENIA POLA DLA CZTERECH STREF  PRZYKŁADOWY POMIAR ZJAWISKA  PRZYKŁADOWE WARTOŚCI PÓL ELEKTRYCZNYCH

3 Pole elektryczne – Pole elektryczne jest to pole wywołane przez ładunki elektryczne i charakteryzuje się tym, że na nieruchome ciała naładowane lub cząstki elementarne umieszczone w nim działa siła elektrostatyczna. Naturalne pole elektryczne występuje, w warunkach dobrej pogody, pomiędzy jonosferą, a ziemią.

4  Komórka tylko w fazie depolaryzacji lub repolaryzacji generuje mierzalny potencjał.  To, co jesteśmy w stanie mierzyć na zewnątrz komórki związane jest z fazą jej depolaryzacji i repolaryzacji.  Pole generowane przez komórkę ma charakter pola dipola.

5 Przykładowo pod linią o napięciu roboczym 750kV stwierdzono, że natężenie pola elektrycznego na wysokości 1,8 m nad ziemią waha się w granicach 14 do 19 kV/m. W przypadku linii o napięciu 400 kV wartość ta wynosi 5 kV/m. W rozdzielniach wysokiego napięcia zmierzone wartości natężenia pola wahały w granicach od 20 do 30 kV/m.

6  wydłużenie czasu reakcji,  nieznaczne zmiany w EKG i EEG,  zwiększoną zapadalność na białaczkę,  choroba Alzheimera.

7  zaburzenia snu,  zmęczenie poranne,  ciągłe poczucie zmęczenia wywołujące drażliwość i irytację,  osłabienie koncentracji, rozkojarzenie,  zaburzenia nastroju – napady senności lub nadpobudliwości,  pogorszenie pamięci,  uderzenia gorąca,  zaburzenia równowagi,  dolegliwości układu trawiennego,  trudności w oddychaniu,  zaburzenia rozmnażania się komórek (cyklu mitotycznego),  zmianę poziomu hormonów, neuroprzekaźników,  zaburzenie przekaźnictwa związanego z jonem wapniowym,  nasilenie reakcji wywoływanych przez wolne rodniki.

8

9  strefa pola bezpiecznego – strefa, w której dowolnie długie przebywanie uważa się za nieszkodliwe - do 1 V/m,  strefa pola pośredniego – przebywanie w niej wymaga okresowej kontroli lekarskiej - 1 - 10 V/m,  strefa pola szkodliwego – dopuszcza się przebywanie w ograniczonym czasie 10 - 1000 V/m,  strefa pola niebezpiecznego – przebywanie w niej jest zabronione - powyżej 1000 V/m.

10

11

12 „Przebywanie w zasięgu intensywnego pola elektrycznego jest fantastycznym doświadczeniem. Nic nie widzisz ani nie słyszysz, ale nagle włosy na twoim karku stają dęba. Gdy pole wzrasta, to odczucie rozprzestrzenia się po całym ciele. Odczuwasz pulsowanie - to jest odczucie mrowienia, pełzania, jakby pluskwy łaziły po skórze” Charles Graham

13


Pobierz ppt "Katarzyna Olech.  POJĘCIE POLA ELEKTRYCZNEGO  WPŁYW POLA ELEKTRYCZNEGO NA KOMÓRKI  ODDZIAŁYWANIE NA CZŁOWIEKA  OBJAWY  NORMY BEZPIECZEŃSTWA  MAKSYMALNE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google