Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wrócić to nie wróci ale zostanie zastąpione nowymi wydarzeniami z jeszcze większą werwą niż dotychczas. W tym czasie zapraszamy do obejrzenia wspomnień.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wrócić to nie wróci ale zostanie zastąpione nowymi wydarzeniami z jeszcze większą werwą niż dotychczas. W tym czasie zapraszamy do obejrzenia wspomnień."— Zapis prezentacji:

1 Wrócić to nie wróci ale zostanie zastąpione nowymi wydarzeniami z jeszcze większą werwą niż dotychczas. W tym czasie zapraszamy do obejrzenia wspomnień z działalności w Kole Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku.

2  Około 200 osób biorących udział w naszej „Wampiriadzie”  Około 70 l oddanej krwi  120 nowych potencjalnych dawców szpiku  Wspieranie akcji prowadzonych przez Uczelnię  Promowanie krwiodawstwa  Oficjalny fanpage na Facebooku i rosnąca liczba osób zainteresowanych naszą działalnością  Świetna zabawa i satysfakcja z pomocy innym Nie poddajemy się i działamy dalej !

3 Jak uświadomić dzieciom i młodzieży o tym, jak ważna jest krew? Poprzez różne atrakcje. Wykłady i „pogadanki” nie mają szans przy naszych puzzlach, kolorowankach i krzyżówkach. Atrakcje przygotowane na stanowisku Koła budziły ogromne zainteresowanie wśród młodych osób, które uczyły się rozwiązując łamigłówki.

4

5 W Krośnie w te dni odbywa się symboliczne przekazanie studentom przez prezydentów kluczy do bram miasta. Zabawa trwa zwykle przez szereg dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów. Wyjątkowa współpraca uczelni gwarantuje przede wszystkim wspaniałą rozrywkę w fantastycznym gronie pomysłowych, ambitnych studentów i absolwentów. Uczestnicząc w Juwenaliach jesteś w samym centrum majowych obchodów studenckiego karnawału.

6 Motyw, który Nam towarzyszył brzmiał „Krew kroplą życia”. W myśl tego zdania, chcąc „dotrzeć” do najmłodszych, przygotowaliśmy puzzle w kształcie kropelki krwi oraz ciasteczka z wylukrowanym zapisem EKG oraz w kształcie serduszek.

7 Co roku na krośnieńskim rynku w przedostatni weekend sierpnia odbywa się Festiwal Kultur Pogranicza – Karpackie Klimaty. Imprezie towarzyszą liczne spotkania z kulturą – występy muzyczne, wystawy, stoiska z tradycyjnymi wyrobami kulinarnymi, stoiska z przedmiotami użytkowymi oraz wiele innych atrakcji.

8 Na takim wydarzeniu nie mogło Nas zabraknąć, żeby promować dobrze Nam znane idee. Nauka, zabawa i… coś słodkiego to rzeczy, które przyciągnęły tłumy na stanowisko Koła. Najmłodsi uczestnicy mogli: "Zawieźć pacjenta do szpitala", "Pomóc niesfornej kropelce wrócić do domu" a także zmierzyć się z nielada wyzwaniem jakim było znalezienie 10 różnic w dwóch pozornie identycznych obrazkach.

9 Dnia 15 września 2015 roku odbyło się wręczenia nagród laureatom I edycji Krośnieńskiej „Wampiriady” Studenckiej. Nagrody wręczyli Rektor prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i opiekun koła dr n. med. Renata Rabiasz. Zwycięzcami zostali pan Rafał Guzik oraz pani Andżelika Stachura - absolwenci kierunku pedagogika oraz Paulina Grochmal- studentka kierunku pielęgniarstwo.

10 40-kilometrowa trasa? Co to dla Nas, zwłaszcza jeśli chodzi o promocję honorowego krwiodawstwa, krwiolecznictwa i dawstwa szpiku kostnego oraz promocję zdrowego stylu życia. Szczytna akcja, więc i przedstawiciel Studenckiego Koła Honorowych Dawców Krwi musiał być wyjątkowy. Reprezentantem była Pani dr n. med. Renata Rabiasz, opiekun Koła, którą wspomagała Pani mgr Agata Zbylut.

11 Wypoczęci po wakacjach, 14 członków Koła chętnie przyłączyło się do akcji organizowanej przez WOŚP, której zadaniem było ustanowienie nowego rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

12 Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku zorganizowało konkurs dzięki któremu można było wygrać 4 wejściówki na siłownie Eurogym! Rywalizacja była ogromna. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zgadnąć ile litrów krwi zostanie zebrane podczas II edycji Krośnieńskiej ‘’Wampiriady,, Studentów (20,7 l) oraz ile krwi razem oddali dotychczas wszyscy uczestnicy 6 akcji organizowanych przez Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku (99,45l). Zwycięzcom gratulujemy !

13

14 W dniu 9 marca 2016r członkowie naszego Koła przeprowadzili warsztaty „Masz 4 minuty aby uratować życie…”. Zaproszeni Goście mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej z wykorzystaniem urządzenia AED. Przygotowaliśmy również występ mający na celu pokazanie w jaki sposób pomóc poszkodowanym osobom u których wystąpiło krwawienie wraz z raną otwartą. Uczniowie z wielką ochotą przystępowali do ćwiczeń.

15 Pomimo nieraz ciężkiej pracy, nawału wydarzeń, pogoni za załatwianiem formalności tworzymy zgrany zespół, opierający się na wzajemnej pomocy. Każdy z Nas ma głowę pełną pomysłów, a każda idea jest równie cenna. Dzięki wzajemnemu szacunku i zaangażowaniu odnosimy coraz większe sukcesy

16


Pobierz ppt "Wrócić to nie wróci ale zostanie zastąpione nowymi wydarzeniami z jeszcze większą werwą niż dotychczas. W tym czasie zapraszamy do obejrzenia wspomnień."

Podobne prezentacje


Reklamy Google