Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŻJAKŻYCIE SZKOŁY EJAKEDUKACJA SZKOLNA RJAKROZRYWKA W SZKOLE OJAKOSIĄGNIĘCIA SZKOŁY MJAKMOCNE STRONY LO!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŻJAKŻYCIE SZKOŁY EJAKEDUKACJA SZKOLNA RJAKROZRYWKA W SZKOLE OJAKOSIĄGNIĘCIA SZKOŁY MJAKMOCNE STRONY LO!"— Zapis prezentacji:

1

2 ŻJAKŻYCIE SZKOŁY EJAKEDUKACJA SZKOLNA RJAKROZRYWKA W SZKOLE OJAKOSIĄGNIĘCIA SZKOŁY MJAKMOCNE STRONY LO!

3 DZIEŃ OTWARTY!

4 BUDYNEK SZKOŁY

5 POPIERSIE STEFANA ŻEROMSKIEGO

6 Ż JAK ŻYCIE SZKOŁY Zajęcia zwykle zaczynają się o 8.00. Każdy nauczyciel ma salę, w której uczy cały dzień. Przerwy między lekcjami trwają 5 minut (6 razy), 10 minut (2 razy) i 20 minut (raz). W szkole jest bezpiecznie, a nauczyciele pełnią dyżury między lekcjami. Zajęcia wychowania fizycznego, informatyki, edukacji teatralnej i językowe odbywają się w podziale na grupy. W kawiarence pani Marianny można kupić jedzenie i napoje. W szkole można skorzystać z pomocy pedagoga, psychologa i pielęgniarki środowiskowej. Zebrania z rodzicami odbywają się w środy (5 razy w roku szkolnym). Szkoła organizuje liczne konkursy np. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, olimpiadę językową, turniej szachowy, konkurs wiedzy o USA itp. Klasy przygotowują wigilie, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, bale studniówkowe. Rekolekcje odbywają się we współpracy z kościołem św. Jacka, BCK, Teatrem ROZBARK.

7 KAWIARENKA

8 BAL STUDNIÓWKOWY

9 X FACTOR

10 E JAK EDUKACJA SZKOLNA Gimnazjaliści mają 4 klasy do wyboru: A - teatralną, B - ogólną, C - ogólną, D - integracyjną. Uczniowie wybierają trzy przedmioty w zakresie rozszerzonym od II klasy, jednym z nich jest język obcy. Proponowane grupy przedmiotów rozszerzonych w Żeromie: matematyka - fizyka, matematyka - geografia, matematyka - historia, matematyka - biologia, język polski - biologia, język polski - historia, język polski - geografia, biologia - chemia, biologia - geografia, biologia - wos, geografia - wos, historia - wos, informatyka z jednym z przedmiotów: historia, biologia, chemia, geografia, fizyka. W naszej szkole można się uczyć języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym w grupach według poziomu zaawansowania. Klasa A ma dodatkową edukację teatralną – 2 godziny w podziale na grupy. Uczniowie klas I uczą się również edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o kulturze, podstaw przedsiębiorczości. Wyniki uczniów są monitorowane dzięki testom diagnozującym i maturom próbnym. Każdy nauczyciel realizuje dodatkowe zajęcia przedmiotowe lub koła zainteresowań. Od I klasy organizowane są zajęcia na temat preorientacji zawodowej.

11 NASZA SZKOŁA…

12 LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

13 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 R JAK ROZRYWKA W SZKOLE Pasowanie Żeromszczaków, Konkurs „Najlepsi Nauczyciele i Pracownicy Szkoły” oraz „Najlepsi Uczniowie”, Pocztę walentynkową, Piknik rodzinny w czerwcu, Dzień Dziecka, Wybory miss i mistera, Kiermasz świąteczny, Halloween, Wenecki karnawał, Święto teatru, Mikołajki, Pożegnanie klas III, Jasełka i wiele innych uroczystości. Organizujemy:

15 PASOWANIE NA ŻEROMSZCZAKA

16 MIKOŁAJKI

17 HALLOWEEN

18 PIKNIK RODZINNY

19 O JAK OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY I nagroda 31. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych - Teatr MaStuMo z II LO za spektakl na podstawie tekstów Brunona Schulza "Karakony”, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Biblioteka i książka w obiektywie” w kategorii fotografia – Kinga z 1B, Tytuł I Bytomskiego Wicemistrza Ortografii w konkursie „Trzy Pokolenia” - Kuba z 1C, II miejsce w VIII Olimpiadzie Języków Obcych – Ela, Paulina i Milena z 2A, II miejsce w konkursie z języka angielskiego „Fox” - Justyna i Paulina z 2A, Paulina z 3A i Ola z 2C, II miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego „Wybieramy najlepsze liceum i technikum w Bytomiu”, II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Udzielania Pierwszej Pomocy PCK - Szkolny Oddział Ratunkowy, II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz" - Dominika z 1A, Grand Prix w Międzyszkolnym Konkursie Prozy i Piosenki Patriotycznej - Marta i Dominika z 2A, III miejsce w powiecie w konkursie matematycznym „Kangur” - Klaudiusz z 3B, itd. :)

20 NASZE PUCHARY

21 NASZE PUCHARY

22 NASZE PUCHARY

23 M JAK MOCNE STRONY LICEUM Tytuł „Szkoły z klasą” (certyfikat 1938762), Wymiana polsko - niemiecka (Bytom - Cloppenburg), Rejs szkoleniowy dla młodzieży statkiem „STS Generał Zaruski” na wodach Bałtyku, Dziennik elektroniczny, Szkolny Oddział Ratunkowy, który organizuje kurs I pomocy, Program własny „Laboratorium Teatralne”, Teatr Sauté i grupa teatralna „Można Już Łowić”, Współpraca z Politechniką Śląską, Kurs dla sędziów pływackich PZP, Górskie łazikowanie z profesjonalnym przewodnikiem, Wojtkowe spotkania i Fuksówki, czyli imprezy integrujące I klasy ogólne i teatralne, Wizyta w konsulacie USA w Krakowie, Studniówkowy polonez według pomysłu nauczyciela tańca, Program działań artystycznych „Szkoła Aktywna Twórczo SAT”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły „Żeromszczak”, Nowoczesna sala gimnastyczna, siłownia, szkolna kawiarenka, wyremontowane sale lekcyjne, Dzień bez jedynki, Obóz narciarski w górach, Prężnie działający Samorząd Uczniowski, Pielgrzymka przed maturą do Czernej... TO NIE WSZYSTKO. PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!

24 FUKSÓWKA

25 WOJTKOWE SPOTKANIA

26 WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA I OBÓZ NARCIARSKI

27 OTO OFERTA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W BYTOMIU PISZe – mail: zso2bytom@zso2bytom.pl ŚLEDŹzso2bytom.pl lub www.facebook.com/IIlobytom/ DZWOŃtel. 32 282 78 57 MASZ PYTANIA? DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE! ZAPRASZAMY! ŻEROM UCZY I BAWI!


Pobierz ppt "ŻJAKŻYCIE SZKOŁY EJAKEDUKACJA SZKOLNA RJAKROZRYWKA W SZKOLE OJAKOSIĄGNIĘCIA SZKOŁY MJAKMOCNE STRONY LO!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google