Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GoldWave Edytor plików multimedialnych. Co to jest GoldWave? GoldWave to rozbudowane, a jednocześnie proste narzędzie do edycji dźwięku. Program posiada.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GoldWave Edytor plików multimedialnych. Co to jest GoldWave? GoldWave to rozbudowane, a jednocześnie proste narzędzie do edycji dźwięku. Program posiada."— Zapis prezentacji:

1 GoldWave Edytor plików multimedialnych

2 Co to jest GoldWave? GoldWave to rozbudowane, a jednocześnie proste narzędzie do edycji dźwięku. Program posiada szereg przydatnych funkcji. Nagrania można konwertować, dzielić, łączyć, nagrywać, itp.

3 Producent programu GoldWave Inc. twórca niedrogich, profesjonalnej jakości, edytorów audio / wideo. Firma nazwana po GoldWave Digital Audio Editor, pierwszym jej produkcie, który został wydany po raz pierwszy 28 kwietnia 1993. Program uważany za jeden z najlepszych w danej dziedzinie i jest sztandarowym produktem firmy GoldWave Inc. Jest to niewielka firma, w oparciu o kanadyjskią korporacje, zlokalizowaną w pobliżu St John's w Nowej Funlandii.

4 Przykładowy zrzut ekranu GoldWave Źródło: GoldWave.com

5 Zastosowanie Tworzenie własnych dzwonków na telefon Korekcja plików starych, uszkodzonych Dodawanie efektów dźwiękowych Skracanie utworów Nagrywanie utworów Wyciszanie Wklejanie swoich słów Kompresja utworu Zmiana formatu pliku Zgrywanie utworów z CD Przechwytywanie dźwięku z plików wideo

6 Użytkownik do dyspozycji ma wiele efektów i filtrów. Oto niektóre z nich: Equalizer Służy on do korekcji barwy dźwięku. Z jego pomocą można regulować głośność dźwięków o poszczególnych częstotliwościach lub regulować tony niskie, średnie i wysokie. Pozwala to nadać odpowiednią barwę dźwiękom.

7 Echo Służy do dodawania efektu echa w danym utworze czy dźwięku

8 Zmiana głośności To narzędzie pozwala wyciszyć lub zwiększyć głośność dźwięku w całym utworze lub tylko w zaznaczonym fragmencie

9 Redukcja szumu Jest to tylko redukcja szumów i zupełne ich wyeliminowanie może być niemożliwe. Jako, że drastyczna redukcja może doprowadzić do zniekształcenia oryginalnego dźwięku (możliwe są efekty np. "przytłumienia", "bulgotania" czy "mechanicznego" dźwięku), podczas tego procesu będziemy postawieni przed wyborem między pozostawieniem niewielkiego szumu czy prawie zupełnym jego usunięciem, ale za cenę nienaturalnego brzmienia dźwięku.

10 Wyciszanie Daje możliwość wyciszania zaznaczonego dźwięku czy też nawet całej ścieżki nagrania

11 Zmiana tempa Tym narzędziem możemy ustalić, jak szybko utwór ma być wykonany

12 Nagrywanie własnego głosu Po podłączeniu mikrofonu mamy możliwość nagrania własnego głosu, którego nie ma przeszkód edytować w późniejszych obróbkach Wystarczy kliknąć ‘nowy’ z menu, wybrać pożądaną jakość dźwięku i przycisnąć REC z okna Control REC

13 Formaty plików Program współpracuje z formatami audio: wav, mp3, ogg, aiff, au, vox, mat, snd, voc. Możliwa jest również (po zainstalowaniu dodatkowych wtyczek) praca na plikach WMA, Ogg Vorbis, FLAC oraz z plikami video mpeg, avi – GoldWave potrafi m.in. wydobyć dźwięk z filmu.

14 Zalecane wymagania systemowe: Procesor 700MHz 256MB RAM 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym Karta graficzna 16-bitowa Karta dźwiękowa zgodna z DirectX DirectX8 lub późniejszy Mikrofon do nagrania swojego głosu

15 Przed używaniem GoldWave, upewnij się czy sterownik od karty dźwiękowej jest zainstalowany i poprawnie skonfigurowany z oprogramowaniem. Sprawdzisz to wybierając z menu Opcje i Control properties lub klikając klawisz F11

16 Demonstracja – przykład zastosowania Zgłaszanie, ściszanie dźwięku. Funkcja ta pozwala na ciche rozpoczęcie utworu od ciszy do pożądanej głośności (w trakcie odgrywania głośność stopniowo wzrasta). Stosowane w przypadkach kiedy to utwór zaczyna się zbyt głośno lub jest wycięty z całości. Film poniżej przedstawia sposób zgłaszania i ściszania.

17 Skąd pobrać GoldWave? Strona producenta http://www.goldwave.com/release.php#download Licencja: Shareware Waga: 2.47 MB Data: 2008.05.07 System operacyjny: MS Windows 2000/XP/Vista

18 Informacja LAME MP3 Do poprawnego działania programu z mp3 wymagany jest kodek LAME MP3 plik można pobrać z oficjalnej strony www.free-codecs.com; należy go rozpakować do folderu z zainstalowanym GoldWave www.free-codecs.com (najczęściej C:\Program Files\GoldWave lub folderu systemowego C:\Windows\System )

19 Opracował: Patryk Krupa Przedmiot: Programy użytkowe i techniki multimedialne 25.10.2008r. ®

20 Źródło informacji: www.goldwave.com

21 KONIEC Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "GoldWave Edytor plików multimedialnych. Co to jest GoldWave? GoldWave to rozbudowane, a jednocześnie proste narzędzie do edycji dźwięku. Program posiada."

Podobne prezentacje


Reklamy Google