Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

E - Dziennik. Czym jest e - Dziennik To nowoczesny i prosty w obsłudze system kontroli frekwencji i ocen uczniów. Dzięki niemu każdy rodzic ma bieżący.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "E - Dziennik. Czym jest e - Dziennik To nowoczesny i prosty w obsłudze system kontroli frekwencji i ocen uczniów. Dzięki niemu każdy rodzic ma bieżący."— Zapis prezentacji:

1 e - Dziennik

2 Czym jest e - Dziennik

3 To nowoczesny i prosty w obsłudze system kontroli frekwencji i ocen uczniów. Dzięki niemu każdy rodzic ma bieżący dostęp z dowolnego komputera połączonego z Internetem do informacji o swoim dziecku

4 Wewnętrzny system wiadomości pozwala również na odbieranie i wysyłanie wiadomości do nauczycieli, członków Rady Rodziców lub administratora systemu.

5 System umożliwi Państwu: Bieżącą kontrolę frekwencji dziecka Bieżącą kontrolę ocen dziecka i analizę postępów w nauce Otrzymywanie aktualnych informacji o sprawach szkolnych i zachowaniu dziecka Możliwość bezpośredniego wysyłania wiadomości do nauczycieli

6 Jakie są główne cechy e - Dziennika?

7 prosty i intuicyjny w obsłudze, całodobowy dostęp do informacji o swoim dziecku, dostęp do danych możliwy poprzez różne kanały dostępu bezpieczne przechowywanie danych, do których prawo wglądu mają tylko uprawnieni użytkownicy,

8 Jakie korzyści osiągają Użytkownicy e - Dziennika?

9 Dzięki systemowi mogą Państwo: zapobiegać problemowi wagarowania uczniów poprzez bieżącą kontrolę nieobecności dziecka, zapewnić dzieciom lepszy poziom wykształcenia poprzez stałą kontrolę postępów w nauce ucznia,

10 przeciwdziałać problemom wychowawczym i problemom w nauce poprzez stałą wymianę informacji pomiędzy szkołą a rodzicami, nawiązać lepszą współpracę z nauczycielami i posiadać aktualne informacje na temat życia szkoły.

11 Jak obsługuje się e - Dziennik?

12 Dostęp do danych zabezpieczony jest hasłem Dostęp może być dodatkowo zabezpieczony funkcją KeyStroke

13 Proste i intuicyjne menu

14 Rodzic może na bieżąco kontrolować frekwencję dziecka oraz wydrukować informacje z systemu

15 Rodzic może analizować postępy w nauce swojego dziecka

16 porównać wyniki dziecka z średnim wynikiem klasy* *O dostępności tej funkcji decyduje dyrektor szkoły

17 Rodzic może na bieżąco odbierać od szkoły informacje

18 Wysłać wiadomości do nauczyciela i innych użytkowników

19 Co zrobić żeby skorzystać z e - dziennika?

20 Aby skorzystać z systemu należy: 1.Wejść na stronę internetową: www.dziennik.librus.pl 2. Zalogować się do systemu za pomocą indywidualnego LOGINU i HASŁA, który można otrzymać od wychowawcy.

21 Kanały dostępu do danych: Dostęp do danych przez Internet z wykorzystaniem komputera. Dostęp do danych przez telefon komórkowy za pomocą SMS. Dostęp do danych przez telefon komórkowy poprzez wbudowaną przeglądarkę internetową.

22 Aktywacja usługi sms info

23 Logowanie do systemu jest BEZPŁATNE Po zalogowaniu do podstawowej (BEZPŁATNEJ) wersji konta można: a) wymieniać korespondencję poprzez wewnętrzny system wiadomości np. z wychowawcą, b) odczytywać informacje o wydarzeniach szkolnych (tablica ogłoszeń), c) sprawdzić plan zajęć dziecka oraz sprawdzić zrealizowane tematy lekcji, d) przejrzeć czy w terminarzu nie został zaplanowany sprawdzian, kartkówka lub wyjście do teatru dla klasy.

24 WERSJA PODSTAWOWA (bezpłatna) WERSJA ROZSZERZONA (płatna) AKTYWACJA KONTA

25 Wersja rozszerzona konta pozwala na: Przeglądanie ocen dziecka Kontrolę frekwencji na zajęciach Aktywację usługi SMSinfo W systemie dziennika swoje konto posiada zarówno rodzic/rodzice jak i sam uczeń. Aktywacja jednego dowolnego konta w rodzinie pociąga za sobą automatycznie aktywowanie pozostałych (ucznia, drugiego rodzica) Rodzic aktywując konto, dokonuje także aktywacji konta swojego dziecka.

26 OPŁATA ZA AKTYWACJĘ KONTA Aktywacja jednego konta – 20zł (do 31 października 2012r., po tej dacie 22zł) Za kwotę 20zł aktywację (dostęp do rozszerzonej wersji) otrzymuje konto rodzica oraz konto ucznia na pełne 12 miesięcy od dnia aktywacji Aktywacja kont rodzeństwa – 30zł za wszystkie konta (do 31 października 2012r., po tej dacie 32zł) UWAGA! Przy dokonaniu wpłaty w kwocie 30zł należy podać wszystkie loginy kont dzieci. Opłaty należy składać w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy

27 Co otrzymuje rodzic za 20zł? Dostęp do ocen i frekwencji na 12 miesięcy Serwer, transfer, powierzchnię dyskową Pomoc techniczna Bezpieczeństwo danych Archiwizowanie danych, przygotowanie raportów oraz ich udostępnianie za użytkowanie oprogramowania dziennika Aktywacja jest DOBROWOLNA. Rodzic nie ma obowiązku aktywowania konta. Szkoła zapewnia bezpłatny dostęp do tych danych w placówce szkolnej w godzinach konsultacji.

28 Życzymy przyjemnej pracy!


Pobierz ppt "E - Dziennik. Czym jest e - Dziennik To nowoczesny i prosty w obsłudze system kontroli frekwencji i ocen uczniów. Dzięki niemu każdy rodzic ma bieżący."

Podobne prezentacje


Reklamy Google