Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziennik ocen online - WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziennik ocen online - WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność"— Zapis prezentacji:

1 Dziennik ocen online - http://dziennikocen.pl http://dziennikocen.pl WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli Teacher Planning Projekt w pracy wychowawcy Informacje o szkole i nauczycielu Spis treści VCT Wirtualna Wizyta w Klasie WyszukiwanieWyszukiwanie AutorzyKrzysztof Gruchała Zespół Szkół - Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Rawa Mazowiecka Wzmożenie kontroli frekwencji i postępów w nauce Cele Przeglądarka internetowa Oprogramowanie OpisDziennik ocen online to serwis internetowy znajdujący się pod adresem http://dziennikcen.pl. Rodzice za pomocą przeglądarki internetowej zyskują stały dostęp do ocen, uwag i frekwencji swoich dzieci z możliwością analizy postępów w nauce na podstawie licznych statystyk wzbogaconych dynamicznymi wykresami. Danymi umieszczonymi w serwisie administruje wychowawca, który rejestruje indywidualne konto klasy w serwisie.http://dziennikcen.pl Oprócz rodziców/uczniów i wychowawcy z danych zgromadzonych w serwisie może korzystać dyrektor szkoły, który widzi dane wszystkich klas szkoły zarejestrowanych w Dziennik ocen online. Zakres nauczania Szkoła podstawowa, gimnazjum i ponadgimnazjalna Przedział wiekowy 7-18 latdziennik, internetowy, elektroniczny, oceny, frekwencja Słowa kluczowe Przegląd Projektu

2 Dziennik ocen online - http://dziennikocen.pl http://dziennikocen.pl WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli Teacher Planning Projekt w pracy wychowawcy Informacje o szkole i nauczycielu Spis treści VCT Wirtualna Wizyta w Klasie WyszukiwanieWyszukiwanie Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela (1/3) Projekt który będę opisywał został napisany w listopadzie-grudniu 2007 roku w języku PHP (z wykorzystaniem JavaScript i MYSQ) i wdrażany do użytku szkolnego od dnia 01 stycznia 2008 roku. Projekt jest wciąż rozwijany i wiele pomysłów w jego realizację pochodzi od uczniów oraz rodziców. Z Dziennika ocen online korzysta 31 uczniów (rodziców) klasy której jestem wychowawcą. Oprócz tego to innowacyjne działanie wprowadziło 56 innych wychowawców z całej Polski i jego działaniem objętych jest obecnie 1154 uczniów.- dane z dnia 06 września 2008. Projekt Dziennik ocen online jest projektem skierowanym zarówno do indywidualnych osób, jak i do całych szkół Bez względu czy działanie jest realizowane przez jednego nauczyciela, kilku czy też przez wszystkich nauczycieli w szkole, proces wdrażania Dziennika ocen online jest zawsze taki sam. Poniżej opiszę działania nauczyciela (wychowawcy) jakie musi wykonywać aby projekt był poprawnie zarządzany. Proces wdrażania Dziennika ocen online rozpoczynamy od rejestracji klasy w serwisie poprzez wypełnienie formularza online. Tak przygotowany formularz przesyłamy do administratora serwisu i po weryfikacji danych konto zostaje stworzone – treść formularza wymaga pieczątki szkoły oraz pieczątki i podpisu dyrektora (procedura ta ma zapobiec tworzenia kont klas widmo przez osoby do tego niepowołane).

3 Dziennik ocen online - http://dziennikocen.pl http://dziennikocen.pl WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli Teacher Planning Projekt w pracy wychowawcy Informacje o szkole i nauczycielu Spis treści VCT Wirtualna Wizyta w Klasie WyszukiwanieWyszukiwanie Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela (2/3) Dokumenty Po zalogowaniu się na konto osobiste dalsza administracja kontem klasy odbywa się bez udziału administratorów serwisu. Nauczyciel sam tworzy konta uczniów i konta przedmiotów. Wraz ze stworzeniem konta ucznia/rodzica, mogą oni się logować na swoje konto – każde konto jest chronione hasłem i nie jest możliwe przeglądanie kont innych uczniów. Po założeniu tych danych pozostało nam tylko systematyczne wprowadzanie danych do serwisu – oceny i frekwencja ucznia. System pozwala na szybkie i przyjemne wprowadzanie danych. Aby korzystać z dobrodziejstw programu korzystamy z licznych klawiszy skrótów które są szczegółowo opisane w często pojawiających się w serwisie podpowiedziach. Wprowadzone dane generują nam szereg statystyk, dzięki którym łatwiej nam analizować obecny stan postępów w nauce i frekwencji. formularz online

4 Dziennik ocen online - http://dziennikocen.pl http://dziennikocen.pl WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli Teacher Planning Projekt w pracy wychowawcy Informacje o szkole i nauczycielu Spis treści VCT Wirtualna Wizyta w Klasie WyszukiwanieWyszukiwanie Planowanie i zarządzanie działaniami Nauczyciela (3/3) Dokumenty Wprowadzone dane generują nam szereg statystyk ocen i frekwencji, dzięki którym łatwiej nam analizować obecny stan postępów w nauce i frekwencji.

5 Dziennik ocen online - http://dziennikocen.pl http://dziennikocen.pl WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli Teacher Planning Projekt w pracy wychowawcy Informacje o szkole i nauczycielu Spis treści VCT Wirtualna Wizyta w Klasie WyszukiwanieWyszukiwanie Projekt w pracy nauczyciela Każdy wychowawca przed spotkaniem z rodzicami boryka się z koniecznością analizy ocen i frekwencji swoich wychowanków. Opisany projekt ma pomóc wychowawcy przeprowadzić taką analizę oraz sprawić aby była ona dostępna również dla rodziców i uczniów w każdej porze roku szkolnego. Wybrana opinia rodzica na temat projektu dziennika internetowego: Jestem bardzo zadowolony że mogę przeglądać oceny swojego syna przez Internet. Nie zastąpi to oczywiście kontaktu osobistego z wychowawcą, ale jest bardzo pomocne w kontroli swoich dzieci. Wybrana opinia ucznia na temat projektu dziennika internetowego: Rozumiem, że z punktu widzenia rodzica to super sprawa, z mojego uczniowskiego punktu troszkę gorsza bo rodzice wiedzą o wszystkim zanim zdążę ich na to przygotować. Ale jako uczeń postrzegam również pozytywy tego rozwiązania gdyż znam wszystkie swoje oceny – pamięć jest niestety zawodna a tu widać wszystko co jest w prawdziwym dzienniku.

6 Dziennik ocen online - http://dziennikocen.pl http://dziennikocen.pl WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność Innowacyjnych Nauczycieli Teacher Planning Projekt w pracy wychowawcy Informacje o szkole i nauczycielu Spis treści VCT Wirtualna Wizyta w Klasie WyszukiwanieWyszukiwanie Informacje o szkole i nauczycielu Jestem nauczycielem w Zespole Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej. Szkołę tą ukończyłem 1994 roku a od roku 1997 jestem jej pracownikiem. Pracuje na stanowisku nauczyciela informatyki i nauczam przedmiotów informatycznych w liceum profilowanym, technikum i zasadniczej szkole zawodowej. Obecnie w roku szkolnym 2007/2008 jestem wychowawcą klasy pierwszej liceum profilowanego o profilu zarządzanie informacją, która jest objęta projektem Dziennik ocen online.


Pobierz ppt "Dziennik ocen online - WsteczWstecz NaprzódNaprzód Strona domowa WyjścieWyjście Przegląd projektu ITN – Społeczność"

Podobne prezentacje


Reklamy Google