Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy to jutro, czy to dziś-

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy to jutro, czy to dziś-"— Zapis prezentacji:

1

2 Czy to jutro, czy to dziś-
wszystkim jest potrzebny miś 

3 Czy wiecie kim jest ? Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci –piosenkę śpiewa miś z klapniętym uszkiem. Ma brązowe futerko, biały pyszczek ,czarne oczka, zawsze dobrze się zachowuje. Jest najlepszym przyjacielem pod słońcem.

4 MIŚ USZATEK

5 KTO TO JEST? Miś miał brązowe futerko,mieszkał z rodziną w lesie.Lubił chodzić do szkoły, ale często się spóźniał. Marzył o śpiewaniu, ale nie miał odpowiedniego głosu

6 MIŚ COLARGOL

7 Kim jest ten niedźwiadek?
Mieszkał w fikcyjnym parku narodowym Jellystone, gdzie z przyjacielem Boo Boo zajmował się zdobywaniem jedzenia - najczęściej kradnąc kosze piknikowe turystów. W całym procederze przeszkadzał mu strażnik parku Smith.

8 MIŚ YOGI

9 Jak nazywa się ten miś? Miś urodził się w Peru, do Anglii trafił dziwnym przypadkiem. Rodzina Brownów znalazła go właśnie na stacji w Londynie i stąd jego imię. Ma śmieszną czapeczkę, Zawsze nosi torbę, czasem nawet teczkę.

10 MIŚ PADDINGTON

11 MAŁY ROZUMEK, ALE WIELKIE SERCE"
  Jest grubiutkim, pluszowym misiem koloru żółtego. Mieszka w domku ze spiżarnią, w której gromadzi baryłki miodu. Dla zdobycia „Małego Co nieco” zrobi wszystko. Jego najlepszymi przyjaciółmi są oczywiście Krzyś i Prosiaczek, którzy zapraszają do stumilowego lasu w rytm znanej piosenki.

12 KUBUŚ PUCHATEK

13 Kim oni są ? Dziesięciu uroczych, futrzanych przyjaciół, z których każdy ma specjalną misję. Pomagają nauczyć ludzi, jak opiekować się i dbać o drugiego człowieka. Każdy ma na brzuchu jasno pomalowany obrazek, pokazujący światu, o jaką dziedzinę troszczenia się każdy z nich dba.

14 TROSKLIWE MISIE

15 MISIE W PRZYRODZIE Zamieszkuje lasy bambusowe. PANDA WIELKA

16 Największy drapieżnik lądowy w Polsce
Największy drapieżnik lądowy w Polsce. Zapada w sen zimowy w legowisku zwanym gawrą( (jamę pod wywróconym drzewem lub grotę skalną), wyściela ją liśćmi i mchem i chowa się w niej aż do wiosny).Jest wszystkożerny. Ma doskonały słuch i węch, doskonale wspina się po drzewach. Ma małe oczy i słabo widzi. NIEDŹWIEDŹ BRUNATNY

17 NIEDŹWIEDŹ POLARNY Zamieszkuje Arktykę. Ma krótki ogon i małe uszy, co pomaga mu redukować utratę ciepła. Od września popadają w sen zimowy w wykopanych w śniegu schronieniach. 

18 GRIZZLY-niedźwiedź amerykański
W j.angielskim grizzle oznacza szary, ale sierść ma brunatną, tylko szare końcówki. Ma brunatny garb na grzbiecie oraz masywne , szerokie łapy z długimi pazurami do obrony i łowienia ryb. Wystarczy jedno uderzenie aby zabić zwierzę podobnych rozmiarów. Bardzo szybko biega-50 km na godzinę. GRIZZLY- GRIZZLY-niedźwiedź amerykański

19 Baribal- amerykański niedźwiedź czarny

20 Nasze prace plastyczne-Ulubiony miś

21 Pieczemy piernik na Dzień Misia

22 Oglądamy prezentację o misiach

23 Zagadki o misiach na ekranie i w przyrodzie
Zwycięzcy zagadek dostali małe co-nieco ze Sklepiku Uczniowskiego.

24 Przedszkolacy recytują wierszyk
MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY MIS JEST FAJNY I KUDŁATY MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ

25 Taniec ,,Dwa misie”.

26 Taniec do piosenki- GUMMY BEAR
Naśladujemy Sandrę i Dorotkę.

27 Konkurs-wyjadanie miodku
Zadanie polega na jak najszybszym zjedzeniu miodu z talerzyka tylko za pomocą języka, bez pomocy rąk. Wygrywa ten, kto najszybciej zje miodek z talerzyka i będzie miał czystą buźkę.

28 Jadą, jadą misie

29 Zgadnij ,co jesz ? Przed zawodnikami leżą na spodeczkach. Zadaniem dzieci jest spróbowanie kawałka owocu z zamkniętymi oczyma i podanie nazwy tego owocu. Wygrywa ten, kto poda prawidłowo wszystkie nazwy owoców.

30 Układamy misia z puzzli

31 Pokochaj pluszowego misia-śpiewamy i tańczymy

32 Miś z kółek

33 Zabawa z pokazywaniem

34 Tańczymy jak Zosia do piosenki Gummi Miś

35 Małe, co nieco-Misiowy poczęstunek

36 Misie z kwadratów i prostokątów

37 Tulinkowy taniec

38 Miś z trójkątów

39 Zgadnij kto to ?

40 Nasz gość specjalny

41 Pamiątkowe zdjęcia z misiem polarnym

42

43

44 Dziękujemy Misiowi Polarnemu, który przybył do Naszej Szkoły z Arktyki i świetnie z nami się bawił.
Zapraszamy do Nas za rok na następnym Dniu Pluszowego Misia.

45 Wszystkiego Najlepszego Misiu !!!
Misiaczki ze Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie.


Pobierz ppt "Czy to jutro, czy to dziś-"

Podobne prezentacje


Reklamy Google