Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Po otwarciu program powinien wyglądać tak jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku narzędzia do odsłuchiwania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Po otwarciu program powinien wyglądać tak jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku narzędzia do odsłuchiwania."— Zapis prezentacji:

1 Po otwarciu program powinien wyglądać tak jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku narzędzia do odsłuchiwania muzyki i kontroli jej podstawowych parametrów (tempo, metrum) należy z menu Windows odznaczyć Hide Transport Bar

2 Prawym przyciskiem myszki uaktywniamy narzędzie w formie flamastra.

3 Flamastrem rysujemy ścieżkę dźwiękową MIDI. Rysujemy ją przetrzymując lewy klawisz myszy. Powinna ona zawierać około 20-30 taktów. Skalę widoku ustawiamy + i - w prawym dolnym rogu. Po zaznaczeniu ścieżki (kolor ciemny) dwa razy na nią klikamy albo przechodzimy do menu Edit i wybieramy Polecenie Edit.

4 Powinien nam się otworzyć widok siatki czasowej MIDI, jak na obrazku. Uwagi praktyczne: kwantyzacją (Quant) zmieniamy najdrobniejszą wartość nuty jaką możemy zapisać – najbezpieczniej ustawić na 16. Możemy zmieniać kolor rysunku (flamastry po lewej stronie oraz możemy zmieniać instrument. Instrument zmieniamy w menu Edit, wybierając okienko GM/GS/XG Editor

5 Nuty zapisujemy ołówkiem lub pędzelkiem. Kompozycja może wyglądać jak na obrazku.

6 Uruchom wyobraźnię i do dzieła. Powodzenia


Pobierz ppt "Po otwarciu program powinien wyglądać tak jak na rysunku. Jest to główne okno programu - 8 ścieżek Audio i 16 MIDI. W przypadku braku narzędzia do odsłuchiwania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google