Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To ja przed Obserwatorium Mauna Kea Dzień dobry Nazywam się Agnieszka Włodarczyk i jestem nauczycielem w Planetarium od początku istnienia placówki tzn.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To ja przed Obserwatorium Mauna Kea Dzień dobry Nazywam się Agnieszka Włodarczyk i jestem nauczycielem w Planetarium od początku istnienia placówki tzn."— Zapis prezentacji:

1 To ja przed Obserwatorium Mauna Kea Dzień dobry Nazywam się Agnieszka Włodarczyk i jestem nauczycielem w Planetarium od początku istnienia placówki tzn. od 1984 roku. Praca z dziećmi i młodzieżą to wielka przyjemność. Prowadzę lekcje astronomii w geografii na wszystkich poziomach nauczania ( zgodnie z programami zajęć ), oraz koło astronomiczne dla uczniów szkół podstawowych.

2 Lekcja astronomii Zapraszam wszystkich uczniów szkół podstawowych zainteresowanych astronomią na zajęcia koła, na których w przyjaznej atmosferze, w towarzystwie sympatycznych kolegów poznacie nasz niezwykły Wszechświat.

3 Zagadka – jaki to gwiazdozbiór W trakcie zajęć korzystamy z programów komputerowych, filmów popularnonaukowych. Krzyżówki, łamigłówki, konkursy i inne atrakcyjne metody czynią naukę łatwą i przyjemną.

4 Obserwacje protuberancji i rozb lysków Uczniowie samodzielnie wykonują obserwacje aktywności Słońca sporządzając wykres liczby Wolfa ( liczba plam słonecznych ) na podstawie zdjęć z sond kosmicznych SOHO i SDO.

5 W planetarium Przy pomocy unikalnej aparatury planetarium poznajemy niebo widoczne gołym okiem. Podczas pokazów nieba w pierwszy czwartek miesiąca możliwe są obserwacje przez teleskop

6 Podglądanie stacji kosmicznej Poznajemy warunki życia astronautów w przestrzeni kosmicznej. Poznajemy osiągnięcia w badaniach kosmosu i tworzymy własne projekty wypraw kosmicznych np. na Marsa.

7 Biblioteka Planetarium czynna :poniedziałki 14 – 16 czwartki 17 - 21 Zapraszam również do odwiedzenia naszej biblioteki, gdzie możecie państwo skorzystać z księgozbioru i czasopism takich jak Urania ( roczniki archiwalne ), Astronautyka (archiwalne numery ) lub skorzystać z naszych porad co i kiedy obserwować na niebie. Chętnie pomogę w przygotowaniu szkolnej pracy domowej z działu dotyczącego zagadnień astronomicznych.


Pobierz ppt "To ja przed Obserwatorium Mauna Kea Dzień dobry Nazywam się Agnieszka Włodarczyk i jestem nauczycielem w Planetarium od początku istnienia placówki tzn."

Podobne prezentacje


Reklamy Google