Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witam Nazywam się Remigiusz Jabłoński. Jestem nauczycielem Specjalistycznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witam Nazywam się Remigiusz Jabłoński. Jestem nauczycielem Specjalistycznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w."— Zapis prezentacji:

1 Witam Nazywam się Remigiusz Jabłoński. Jestem nauczycielem Specjalistycznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Łodzi, im. Arego Sternfelda.

2 Z wykształcenia jestem informatykiem
Z wykształcenia jestem informatykiem. Ukończyłem również studia w zakresie organizacji i zarządzania. Pracę w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym rozpocząłem w 2007 roku. Prowadzę zajęcia z astronomii – a więc ogólnie tematyka związana z pokazem nieba, ciekawymi elementami obserwowanej sfery niebieskiej.

3 Na zajęciach uczniowie poznają historię gwiazdozbiorów wraz z metodami odnalezienia ich na niebie.
Zapoznają się z tradycyjnymi sposobami obserwacji - z narzędziem jakim jest teleskop z prowadzeniem oraz mają możliwość pracy z profesjonalnymi teleskopami z dostępem przez Internet.

4 Młodzież poznaje historię konstruowania narzędzi obserwacyjnych

5 Dzieci oraz młodzież zapoznawane są z zagadnieniami prowadzenia obserwacji oraz rejestracji zjawisk. Zaczynając od prostych zdjęć koniunkcji obiektów mają możliwość pracy z teleskopami o znacznie większej możliwości niż typowe małe teleskopy.

6 Faulkes Telescope Project – to międzynarodowy projekt edukacyjny, pozwalający uczniom prowadzić obserwacje astronomiczne teleskopami na Hawajach i w Australii.

7 Uczniowie mają możliwość zapoznania się z procedurą wykonania zdjęć obiektów, mniejszymi teleskopami z dostępem internetowym, pozwalającym „na własne odkrywanie tajemnic kosmosu”

8 Prowadzę również obserwację podstawowej gwiazdy dla naszego życia, jaką jest Słońce. Korzystając z nowoczesnej technologii rejestrujemy na zajęciach aktualne parametry dotyczące stanu aktywności Słońca.

9 Interaktywne spotkania wśród prowadzonych lekcji to pokazy doświadczeń fizycznych, które jako pomoce dydaktyczne pozwalają lepiej zrozumieć zachodzące prawa fizyki, poznać ciekawostki rożnych eksperymentów, a także zachęcić do zgłębiania wiedzy, głównie z fizyki.

10 Czynny udział w wybranych doświadczeniach jest doskonałą metodą praktycznego uświadomienia sobie zasad działania pewnych przyrządów, zachodzących zjawisk, wykorzystywanych także w życiu codziennym

11 Ze względu na specyfikę placówki, a także społeczno - edukacyjnych charakter szerzenia wiedzy PIOA organizuje również lekcje wyjazdowe. Spotkania takie pozwalają dotrzeć do dzieci, które nie mają możliwości odwiedzenia łódzkiego planetarium. Wśród takich placówek są m.in. ośrodki szkolno - wychowawcze, szpital dla dzieci – Centrum Zdrowia Matki Polki

12 Docieramy również do szkół które tego potrzebują, dla większej ilości grup, bibliotek prowadzących spotkania z dziećmi, a nawet zajęcia przeprowadzane były w Areszcie Śledczym, dla pokazania, że warto podziwiać gwiazdy i uświadomić sobie, jak znikome jest nasze życie w stosunku do nieskończonego Wszechświata.

13

14 Zapraszam do łódzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego
Zapraszam również na stronę Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii


Pobierz ppt "Witam Nazywam się Remigiusz Jabłoński. Jestem nauczycielem Specjalistycznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej – Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google