Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Święty Mikołaj. Mikołajki Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Święty Mikołaj. Mikołajki Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa."— Zapis prezentacji:

1

2 Święty Mikołaj.

3 Mikołajki Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry.Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia.W tym dniu obchodzą imieniny Mikołaj, Agata, Angelika, Dionizy, Emilian, Jaremiasz.6 grudniaPolsceMikołaja z MiryŚwiętego MikołajaBożego Narodzenia Tradycję tę wykorzystuje się też w celach handlowych.

4 Święty Mikołaj i sanie.

5 Tradycje Bożego Narodzenia Opłatek wigilijny jest dla chrześcijanina przede wszystkim nawiązaniem do potrzeby spożywania Chleba biblijnego, z którym utożsamił się sam Chrystus, czyli do odżywiania się Eucharystycznym chlebem.

6 Boże Narodzenie.

7 Prezenty Dzieci lubią Wigilię przede wszystkim dlatego, że pod świątecznym drzewkiem czekają na nie góry prezentów. Więcej pod adresem Trudno określić, kiedy zaczęliśmy rozdawać prezenty. Nie będzie jednak przesadą, jeśli założymy, że tradycja ta ma już dziesiątki tysięcy lat.

8 Choinka a pod nią prezenty. To jest choinka a pod nią dużo prezentów które przynosi święty Mikołaj. On kocha dzieci i zawsze o nich pamięta.

9 KONIEC. Prezentacje przygotowały: Marika Bieńkowska i Weronika Lewandowska


Pobierz ppt "Święty Mikołaj. Mikołajki Mikołajki – zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google