Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TECHNICZNE ŚRODKI ZABEZPIECZENIA oraz SKARBCE, SZAFY I SKRYTKI SEJFOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TECHNICZNE ŚRODKI ZABEZPIECZENIA oraz SKARBCE, SZAFY I SKRYTKI SEJFOWE"— Zapis prezentacji:

1 TECHNICZNE ŚRODKI ZABEZPIECZENIA oraz SKARBCE, SZAFY I SKRYTKI SEJFOWE

2 Techniczne środki zabezpieczania podzielono na: 1
Techniczne środki zabezpieczania podzielono na: 1. Przegrody budowlane 2. Mechaniczne urządzenia zabezpieczające do których zaliczono: - zapory i blokady (Np. parkany, kraty, szlabany) - zamki, szafy - skarbce i pomieszczenia skarbcowe -urządzenia do przewożenia wartości pieniężnych (samochody specjalne i przystosowane) 3. elektroniczne urządzenia zabezpieczające do których zalicza się: - centralki alarmowe - sygnalizatory (Np. akustyczne, optyczne i akustyczno-optyczne) - czujki - szyfratory - przyciski alarmowe -zasilacze

3 SKARBCE – jako pomieszczenia specjalne przeznaczone są do ochrony i przechowywania szczególnie ważnych przedmiotów urządzeń lub wartości. Skarbce mogą posiadać specjalną konstrukcję ścian, podłóg i stropów. Szczególnym rodzajem pomieszczeń specjalnych jest skarbiec bankowy.

4 W zależności od sposobu wykonania wyróżniamy: - skarbce monolityczne - wykonane w całości metodą wylewania betonu zbrojonego - skarbce modułowe - wykonane z prefabrykowanych elementów ścian, podłóg i stropów.

5 Szafy do przechowywania wartości są to mechaniczne urządzenia zabezpieczające, których najdłuższy wymiar zamkniętego wnętrza jest mniejszy lub równy 1m. Szafy wolno stojące, których masa jest mniejsza od 1000kg muszą być mocowane do podłoża kotwami. Szafy do przechowywania wartości mogą również być użytkowane w zestawach z wrzutnią nocną lub bankomatem. W zależności od posiadanej klasy odporności w szafach można przechowywać wartości pieniężne.

6 Do przechowywania depozytów przeznaczone są skrytki sejfowe
Do przechowywania depozytów przeznaczone są skrytki sejfowe. Zespoły skrytek, połączone konstrukcyjnie w jedną całość, umieszczone są w skarbcach lub w szafach do przechowywania wartości. Skrytki powinny być wyposażone w dwa zamknięcia mechaniczne lub elektryczne.


Pobierz ppt "TECHNICZNE ŚRODKI ZABEZPIECZENIA oraz SKARBCE, SZAFY I SKRYTKI SEJFOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google