Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PPP czyli Proponuję Pytalskim Projekt!. Co to jest metoda projektu? Kiedy Gosia Samosia spotyka się z ciekawostką, albo jakimś problemem Zabiera się do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PPP czyli Proponuję Pytalskim Projekt!. Co to jest metoda projektu? Kiedy Gosia Samosia spotyka się z ciekawostką, albo jakimś problemem Zabiera się do."— Zapis prezentacji:

1 PPP czyli Proponuję Pytalskim Projekt!

2 Co to jest metoda projektu? Kiedy Gosia Samosia spotyka się z ciekawostką, albo jakimś problemem Zabiera się do rozwiązania z gotowym projektem! Szuka kolegów do współpracy i samodzielnie planują Jak rozwiążą ten problem i razem główkują! Wyznaczają sobie cel- już wiedzą co zrobią I pełni pomysłów do pracy się sposobią. Działają, szukają, pytają i chodzą po wiedzę, Wiedzą, że odpowiedzi nie tylko w książkach siedzą. I chociaż książki czytają z zapałem niemałym Wiedzą, że książki trzeba wspomóc samodzielnym działaniem I tak po kawałku razem i z pomocą innych dochodzą do skutku Bo tak właśnie działa metoda projektu! Więc drogie dzieci i drodzy uczniowie- To, co sam odkryjesz i czego doświadczysz najlepiej służy tobie!

3 Co w metodzie projektu robi nauczyciel, a co uczeń, czyli szkoła staje na głowie!

4 Zapomnij drogi Uczniu o gotowych rozwiązaniach Nauczyciel wesprze cię w chwilach zwątpienia. Ale nie oczekuj, że prosto zza biurka Popłynie do twojej głowy wiedza na okrągłych chmurkach Teraz twoja kolej przyszła na działanie! Coś cię interesuje, czegoś nie wiesz, więc znajdź rozwiązanie! Każdy z nas jest inny, każdy jest w czymś dobry Każdy też w czymś jest słabszy i potrzebuje pomocy. Więc pomagajmy sobie i szukajmy razem A wtedy wiedza będzie naszym wspólnym skarbem. Ty mnie czegoś nauczysz i ja czegoś ciebie Zatem powodzenia! I nie wątpcie w siebie! A na koniec sam sobie wystawisz ocenę, A nauczyciel ci tylko podpowie, co się udało a co jeszcze nie Bo czy dzielnie pracowałeś czy leniuchowałeś ty najlepiej wiesz.

5 I co Uczniom przyjdzie z metody projektu? A kiedy już popracujemy wytrwale nad naszym projektem Będziemy mogli o sobie powiedzieć: Dzielni jesteśmy i bardzo pracowici Samodzielni chociaż umiemy skorzystać z pomocy Porozumieć umiemy się już prawie z każdym I umiemy zabrać się za trudną sprawę. A to tego umiemy bronić swego zdania I szanujemy to, co ktoś inny ma do powiedzenia. Współpracujemy tak dobrze ze sobą, Że na wiele sposobów radzimy sobie z jednym problemem. Szukamy informacji i tu i tam i siam Dlatego podejmujemy mądre decyzje- to nie straszne nam! I zuchy z nas takie, że radzimy sobie z nowościami A do tego wiemy jak się chwalić naszej pracy owocami!

6 Metoda projektu w naszej szkole I chociaż nie możemy pochwalić się zbyt wieloma projektami I tak jesteśmy dumni, bo zostajemy pionierami! Trzymajcie kciuki za ciekawski Klub Pytalskich, Bo dla nas szukanie wiedzy to nie żadna nowość.


Pobierz ppt "PPP czyli Proponuję Pytalskim Projekt!. Co to jest metoda projektu? Kiedy Gosia Samosia spotyka się z ciekawostką, albo jakimś problemem Zabiera się do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google