Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Przedszkole nr 18

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Przedszkole nr 18"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Przedszkole nr 18
Im. Chatka Puchatka W Kaliszu Grupa 3-4 latki Kłapouszki

2 Zboża zjadamy, energię z nich mamy.
Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 18 w Kaliszu po raz pierwszy uczestniczyły w akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem „Zboża zjadamy, energie z nich mamy”. W akcji wzięła udział grupa Kłapouszków dzieci 3-4 letnich. Akcję rozpoczęliśmy od poinformowania rodziców o naszych zamierzeniach wywieszając afisz w holu przedszkola. Realizując założenia programu każda grupa przeprowadziła szereg zajęć i zabaw zachęcających dzieci do zdrowego odżywiania.

3 Kłapouszki w pierwszym i drugim tygodniu października poznały piramidę żywienia przedszkolaka, dzięki której wiedzą, że pierwsze piętro piramidy zajmują produkty zbożowe - pieczywo, makaron, ryż, kasze.

4 Dzięki bajkom: „Zwierzątka ze zdrowego zakątka”, „Podróż do wnętrza piramidy” oraz „Jak powstaje chleb” poznali rodzaje zbóż a także poszczególne etapy powstawania pieczywa Przedszkolaki wiedzą, że zdrowsze są produkty ze zbóż nisko przetworzonych np. ciemne pieczywo.

5 Dzieci dowiedziały się:
dlaczego pierwsze piętro piramidy jest najważniejsze skąd się bierze zboże, - jakie są rodzaje zbóż (pszenica, jęczmień, żyto, owies, proso, ryż, kukurydza) .

6 Dzieci znają pojęcie dożynki, potrafią opowiedzieć jaką drogę przebywa zboże z pola do młyna.

7 Kłapouszki poznały różne rodzaje pieczywa. Po przeczytaniu bajki pt
Kłapouszki poznały różne rodzaje pieczywa. Po przeczytaniu bajki pt.  "Jak powstaje chleb" same mogły zabawić się w piekarzy. Z masy solnej powstały rogale i bułeczki

8 Przedszkolaki w ramach zajęć jak powstają płatki zbożowe i jakie są ich rodzaje wykorzystali przepis i upiekły pyszne zdrowe ciasteczka. W ramach zagadnienia przedszkolaki poznały różne rodzaje płatków (owsiane zwykłe, górskie, błyskawiczne, kukurydziane, kolorowe płatki i czekoladowe chrupki, kółeczka, skąpane w miodzie itp.). Dowiedziały się, które z nich są zdrowe, a których trzeba unikać.

9

10

11

12 Dzieci odkrywały różne odmiany makaronu
Chętnie wysłuchały bajki pt. " Kulinarna podróż do Włoch„ Dowiedziały się o różnych rodzajach makaronu między innymi o penne, spaghetti, tortellini, risi, farfalle Przedszkolaki potrafiły powiedzieć, iż makaron jest produktem zbożowym Chętnie posłuchały piosenki pt." Makarony, włoskie mamarony"

13

14 Pokolorowały ilustracje i zabawiły się w grę pt. "Makaron spaghetti„
Bardzo chętnie zrobiły kolorowe witki - na makaron wkładały kulki zrobione z plasteliny 

15

16

17 Ponadto, dzieci z naszego przedszkola wspólnie wykonały pracę plastyczną i wzięły udział w konkursie „Zbożowa mandala”


Pobierz ppt "Publiczne Przedszkole nr 18"

Podobne prezentacje


Reklamy Google