Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzież a wolontariat.. Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzież a wolontariat.. Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek."— Zapis prezentacji:

1 Młodzież a wolontariat.. Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek

2 Najlepszy pomysł.. Naszym zdaniem najbardziej pożądana jest bezinteresowna pomoc ludziom starym i schorowany. Często osoby starsze nie mają opieki, przez to nikt się nimi nie zajmuje. Mamy na celu pokazanie młodym ludziom, że nawet tak proste gesty jak pójście po zakupy są wielką pomocom dla tych ludzi.

3 Tak niewiele trzeba, żeby pomóc ludziom z naszego najbliższego otoczenia..

4 Czy zastanawiałeś się kiedyś czy starsza pani mieszkająca obok Ciebie ma siłę, żeby samej iść na zakupy? Czy starszy pan z naprzeciwka nie potrzebuje pomocnej ręki?

5 Dzięki temu projektowi chcemy nakłonić wolontariuszy, a także młodzież z Bolesławca do dostrzegania tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

6 Funkcjonuje w Bolesławcu dom dziennego pobytu i pomocy społecznej, ale nie zawsze ta pomoc dociera do potrzebujących. Więc będziemy się starać docierać do takich ludzi i za wszelką cenę im pomagać.

7 Są udokumentowane przypadki, gdzie ludzie starzy i schorowani przez kilka dni nie mieli możliwości zjedzenia czegoś ciepłego czy nawet wyjścia z domu. Brak opieki może być straszny w skutkach dla tych ludzi.. To kolejny powód, żeby zainteresować się ludźmi starszymi z naszego środowiska

8 Urozmaicenie czasu w domu codziennego pobytu.. Dodatkowo częstsze wizyty w domach dziennego pobytu pozwolą na nawiązanie kontaktu z osobami, które mogą potrzebować naszej pomocy, a przy okazji dadzą możliwość umilenia im czasu.

9 Pomoc ludziom starym i samotnym w codziennych obowiązkach Niekiedy starsi ludzie nie mają odwagi prosić o pomoc. Dzięki skupieniu na nich większej uwagi, sami możemy ją zaproponować.

10 Codzienne obowiązki takie jak: posprzątanie mieszkania, skoszenie trawnika, wyjście na zakupy. Mogą sprawić problemy osobą w podeszłym wieku.

11 Przecież, tak niewiele trzeba, żeby pomóc ludziom z naszego najbliższego otoczenia..


Pobierz ppt "Młodzież a wolontariat.. Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google