Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała Kinga Mleczak klasa 3b Szkoła Podstawowa w Opalenicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała Kinga Mleczak klasa 3b Szkoła Podstawowa w Opalenicy."— Zapis prezentacji:

1 wykonała Kinga Mleczak klasa 3b Szkoła Podstawowa w Opalenicy.

2

3 Jest największym zwierzęciem, które kiedykolwiek widziano na ziemi. Długość dochodzi do 30 m, ciężar zaś wynosi 50 ton. Żyje w każdym z oceanów. Obecnie jest pod ochroną, ponieważ zachłanność harpunników doprowadziła do zmniejszenia się ich populacji.

4

5 Długość 10 metrów. Ciężar 8 ton. Niewolę znosi spokojnie. Żyje w każdym z oceanów. Żywi się rybami, pingwinami, fokami i delfinami.

6

7 Największy z żółwi. Długość może osiągać 2 metry, ciężar 500 kg. Rzadko spotykany, ale czasami pojawia się w Morzu Śródziemnym. Rozmnaża się na piaszczystych brzegach mórz tropikalnych.

8

9 Ten morski żółw, który jest przedmiotem częstych polowań ze względu na smaczne mięso, zaliczany jest do gatunku zagrożonego. Na wielu obszarach szczególnie tam gdzie się rozmnaża, pozostaje pod ochroną.

10

11 Inaczej nazywany wielorybem północy. Osiąga długość ponad 20 metrów. Poluje się na nie bez trudu przy pomocy małych stateczków wielorybniczych, ponieważ wieloryb ten bardzo powoli pływa. Od roku 1935 znajduje się pod ochroną. Dziś pozostało z nich najwyżej 1000-3000 okazów. Grozi więc im wymarcie.

12

13 Ten rzadko spotykany wieloryb dziś jest pod ochroną. Z powodu intensywnych polowań ich liczba spadła poniżej 6000 okazów. Posiada wielkie płetwy dochodzące do 1/3 długości 16 metrowego cielska. Żyje w każdym z oceanów.

14

15

16 Źródła informacji: www.zwierzetaswiata.friko.pl wikipedia.pl


Pobierz ppt "Wykonała Kinga Mleczak klasa 3b Szkoła Podstawowa w Opalenicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google