Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowotomyski park kultury i wypoczynku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowotomyski park kultury i wypoczynku"— Zapis prezentacji:

1 Nowotomyski park kultury i wypoczynku
Przygotował Jakub Marchewka kl. 5b

2 Informacje ogólne W południowo-wschodniej części Nowego Tomyśla mieści się Park Kultury i Wypoczynku o powierzchni 34 ha. Pomysłodawcą i inicjatorem tego przedsięwzięcia był Społeczny Komitet Budowy Parku Kultury i Wypoczynku, który pod koniec 1971 roku przystąpił do realizacji swojego projektu. Budowę parku rozpoczęto w 1972 roku.

3 Muzeum wikliniarstwa i chmielarstwa
Muzeum mieści się w zabytkowym, olęderskim budynku mieszkalnym z końca XVIII wieku, będącym elementem dawnej zabudowy miasta. Po przeniesieniu i zrekonstruowaniu na terenie parku miejskiego, stanowi główną siedzibę Muzeum, jest miejscem prezentacji 2 wystaw stałych: „Historia wikliniarstwa i plecionkarstwa w Polsce” – parter „Historia chmielarstwa w Polsce” – poddasze

4 Atrakcje

5 Park nocą

6 Ciekawe miejsca

7 Ciekawe miejsca

8 Ciekawe miejsca

9 Piękno natury

10 Rozrywka latem i zimą

11 Imprezy sportowe

12 Zoo na terenie parku Stosunkowo długa historia zoo w Nowym Tomyślu rozpoczyna się w 1974 r. Początkowo był to ogród plenerowy, jednak już rok później na jego obszarze powstała pierwsza budowla. Był to wybieg dla niedźwiedzi brunatnych. Kolejne zwierzęta trafiały do zoo głównie wskutek likwidacji innych ogrodów zoologicznych. W latach 80tych i 90tych zoo przeżywało swój rozkwit. W najlepszym okresie zamieszkiwało w nim aż 45 różnych gatunków zwierząt.

13 ZOO

14 Wiklinozaur

15 Dziękuje za uwagę Korzystałem z: Nowy Tomyśl . pl Zoonowytomysl . pl
Google grafika.pl Panoramio.com


Pobierz ppt "Nowotomyski park kultury i wypoczynku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google