Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dbamy o bezpieczeństwo w sieci 1 Tropimynadużycia naszych kolegów i koleżanek w sieci. Nie zamykamy oczu naprzemocelektroniczną. 2 Nieudostępniamyprywatnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dbamy o bezpieczeństwo w sieci 1 Tropimynadużycia naszych kolegów i koleżanek w sieci. Nie zamykamy oczu naprzemocelektroniczną. 2 Nieudostępniamyprywatnych."— Zapis prezentacji:

1 Dbamy o bezpieczeństwo w sieci 1 Tropimynadużycia naszych kolegów i koleżanek w sieci. Nie zamykamy oczu naprzemocelektroniczną. 2 Nieudostępniamyprywatnych informacji o nas, naszychrodzicach lub znajomych w sieci sieci. 3 Pamiętamy o zainstalowaniulegalnegooprogra-mowaniaantywirusowego 4 Nie umawiamy się na spotkania w realu z osobami poznanymi w sieci.

2 1 Tropimynadużycia naszych kolegów i koleżanek w sieci. Nie zamykamy oczu naprzemocelektroniczną. W zeszłym roku, dzięki ogłoszeniu kodeksu udało się wytropić nadużycia na portalu społecznościowym Nasza Klasa (obrażanie się, wyzwiska itp.) – wpisy zostały usunięte a winni ukarani. W tym roku zgłosiliśmy niewłaściwe filmiki zamieszczane w serwisie YouTube – skutek był podobny. Na pewno nie uda oczyścić się Internetu ze wszystkich przejawów złego wychowania i niedojrzałości, ale myślimy, że dzięki naszym działaniom wiele osób z naszej szkoły zastanowi się dwa razy zanim zamieści coś głupiego w sieci.

3 2 Nieudostępniamyprywatnych informacji o nas, naszychrodzicach lub znajomych w sieci sieci. Udostępnianie prywatnych danych w Internecie może się skończyć ich kradzieżą i wykorzystaniem, np. do zaciągnięcia kredytu w banku. Dzięki zdaniu sobie sprawy z zagrożeń wynikających z takiego postępowania jesteśmy bardziej dyskretni w sieci. Udostępnianie cudzych danych w Internecie bez wiedzy Osób zainteresowanych jest nieetyczne.

4 3 Pamiętamy o zainstalowaniulegalnegooprogra-mowaniaantywirusowego Legalne oprogramowanie chroni komputer przed wirusami wywołującymi awarie komputera. Posiadając legalny program antywirusowy, jesteśmy uprawnieni do sciągania aktualizacji. Nielegalne oprogramowanie antywirusowe może być wadliwe. Dzięki temu punktowi zdaliśmy sobie sprawę z zagrożeń, Jakie czyhają na nasz komputer w sieci.

5 Nigdy nie mamy pewności, że osoba, z którą poznaliśmy się w sieci jest tym, za kogo się podaje. Postępując nierozważnie, możemy zostać skrzywdzeni przez znajomego z sieci. Nie informujemy znajomych z sieci o naszym stanie posiadania, adresie itp. Spotkanie z kolegą z sieci aranżujemy w miejscu publicznym, informując rodziców o miejscu i czasie spotkania. Dobrze zabrać ze sobą znajomego lub znajomych.


Pobierz ppt "Dbamy o bezpieczeństwo w sieci 1 Tropimynadużycia naszych kolegów i koleżanek w sieci. Nie zamykamy oczu naprzemocelektroniczną. 2 Nieudostępniamyprywatnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google