Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Album fotograficzny WARSZAWA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Album fotograficzny WARSZAWA"— Zapis prezentacji:

1 Album fotograficzny WARSZAWA
autor: Jakub Rybus 3A

2 Syrenka warszawska

3 Warszawa– stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego. Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem po Lwowie). Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności ( zameldowanych mieszkańców w marcu 2011 r.) i powierzchni (517,24 km2 łącznie z Wisłą). Think tank GaWC, badający wzajemne stosunki pomiędzy miastami świata w kontekście globalizacji, uznał Warszawę za metropolię globalną.

4 Pomnik warszawskiej syrenki

5 Mapka dzielnic Warszawy

6 Warszawa, ul.Marszałkowska 1912r.

7 Warszawa 1939r

8 Warszawa II wojna światowa.

9 Warszawa 1944r. Harcerska Poczta Polowa

10 Warszawa-palac kultury i nauki.

11 Warszawa-Barbakan.

12 Kolumna Zygmunta

13 Warszawa we mgle. Niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka.

14 Stadion Narodowy w Warszawie

15 Warszawa-panorama.

16 Wiślana Syrenka Tadeusz Kubiak Wypłynęła z Wisły Srebrzysta Syrenka Miała ogon rybi Ta dziwna panienka. Nagle zobaczyła Dom u brzegu Wisły. - Tutaj będę właśnie mieszkać – Powiedziała wszystkim. - Będę was broniła Tym wiślanym mieczem. Niech w spokoju rybak łowi, Piekarz chleby piecze. I tak zamieszkała Syrenka w Warszawie. Wczoraj w parku ją widziałem, jak tańczyła z pawiem.

17 Piękna jest Warszawa Maria Terlikowska przy zimowym słonku, rozdzwoniona dźwiękiem tramwajowych dzwonków. o zimowym zmierzchu, srebrnobiałym śniegiem przyprószona z wierzchu. zimą, wiosną, w lecie- najpiękniejsza w Polsce Najpiękniejsza w świecie.

18 Warszawa Julian Tuwim Jaka wielka jest Warszawa! Ile domów, ile ludzi! Ile dumy i radości W sercach nam stolica budzi! Ile ulic, szkół, ogrodów, Placów, sklepów, ruchu, gwaru, Kin, teatrów, samochodów I spacerów i obszaru! Aż się stara Wisła cieszy, Że stolica tak urosła, Bo pamięta ją maleńką, A dziś taka jest dorosła.

19 Wszyscy kochamy stolicę
Czesław Janczarski Wszyscy kochamy naszą Stolicę, stare ulice, nowe ulice. Mosty nad rzeką i fale Wisły, statek na fali i piach złocisty. Szerokie place, parki zielone I tramwajowy srebrzysty dzwonek. Stado gołębi, co chmurą białą Nad ulicami szybuje śmiało. I każdy kamień, drzewo i trawę… Wszyscy kochamy naszą Warszawę! Stolica Polski, piękna Warszawa, to nasza duma, to nasza sława. W walce o wolność zawsze najpierwsza, a wiemy o tym z książki i wiersza, I z opowiadań ojca i mamy. Wszyscy stolicę naszą kochamy!

20 źródła: -wikipedia -google


Pobierz ppt "Album fotograficzny WARSZAWA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google