Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Państwo Polskie powstaje z woli całego narodu i opiera się na podstawach demokratycznych. Rząd polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Państwo Polskie powstaje z woli całego narodu i opiera się na podstawach demokratycznych. Rząd polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Państwo Polskie powstaje z woli całego narodu i opiera się na podstawach demokratycznych. Rząd polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto czterdzieści lat ciążyła nad losami Polski, przez ustrój zbudowany na porządku i sprawiedliwości. (...) Jestem przekonany, że potężne demokracje Zachodu udzielą swej pomocy i braterskiego poparcia Polskiej Rzeczypospolitej Odrodzonej i Niepodległej" Józef Piłsudski,

5

6

7 Roman Dmowski - polski polityk, mąż stanu. Główny ideolog i współzałożyciel Narodowej Demokracji. Miał znaczący wpływ na pozytywny dla Polski charakter ostatecznych decyzji Wersalskich.

8 Niepodległa Polska odrodziła się w ciągu zaledwie trzech tygodni. To niezwykłe tempo zaskoczyło ówczesnych obserwatorów wydarzeń politycznych w Polsce i Europie.

9 Pierwsza wojna światowa zakończyła się z chwilą podpisania przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem. Był to przełomowy moment nie tylko w dziejach całej Europy, ale i Polski.

10 Kompania Kadrowa byla zalazkiem polskich sil zbrojnych bioracych udzial w I wojnie swiatowej. W legionach polskich piesn Pierwsza Kadrowa byla jedna z najpopularniejszych w tym czasie.


Pobierz ppt "Państwo Polskie powstaje z woli całego narodu i opiera się na podstawach demokratycznych. Rząd polski zastąpi panowanie przemocy, która przez sto."

Podobne prezentacje


Reklamy Google