Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JANUSZ KORCZAK ,,Dziecko chce być dobre

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JANUSZ KORCZAK ,,Dziecko chce być dobre"— Zapis prezentacji:

1 JANUSZ KORCZAK ,,Dziecko chce być dobre
JANUSZ KORCZAK ,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz Jeśli nie wie – wytłumacz Jeśli nie może – pomóż” Autor: Natalia Kuban

2 WYTŁUMACZ Dobrze! Czego nie rozumiesz. Proszę pani! Nie rozumiem tego.

3 JEŚLI NIE WIE- WYTŁUMACZ
Każde dziecko ma prawo czegoś nie rozumieć. Jeśli poprosi by wytłumaczyć nie zwlekaj. Przypomnij sobie jak ty prosiłeś np. nauczyciela o wytłumaczenie niektórych pojęć. To dziecko też prosi o wytłumaczenie.

4 Czy odpytasz mnie na klasówkę z matematyki?
NAUCZ Dobrze! Czy odpytasz mnie na klasówkę z matematyki?

5 JEŚLI NIE UMIE - NAUCZ Jeśli dziecko czegoś nie umie czegoś – naucz. Dzięki twojej pomocy w nauce będzie łatwiej. Twoja pomoc przyczynia się do lepszego rozwoju nauki.

6 POMÓŻ Oczywiście. Zaraz coś razem wymyślimy.
Mamo nie potrafię tego zrobić. Pomożesz mi?

7 JEŚLI NIE MOŻE - POMÓŻ Wszystkie dzieci potrzebują pomocy w czymś. Nikt nie umie robić wszystkiego. Każdy ma jakieś trudności. Więc jeśli dziecko nie może czegoś zrobić pomóż to zrobić.

8 JANUSZ KORCZAK Janusz Korczak został wybrany na patrona naszej szkoły dlatego, że wiedział jak postępować z dziećmi. I jego słowa ,, Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż” powinny być dla nas wzorcem.

9 TWÓJ WYBÓR A teraz spytaj sam siebie : Co zrobisz gdy będziesz dziecku musiał : wytłumaczyć? nauczyć? pomóc? TO TWÓJ WYBÓR JAK POSTAPISZ W PRZYSZŁOŚCI!

10 KONIEC Dziękuję bardzo za obejrzenie mojej prezentacji i myślę, że teraz już wiecie co zrobić w opisanych przeze mnie sytuacjach. Natalia Kuban 


Pobierz ppt "JANUSZ KORCZAK ,,Dziecko chce być dobre"

Podobne prezentacje


Reklamy Google