Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

dr n. med. Janina Fetlińska (1952-2010) (...) Zwiędły kwiaty i wachlarz z piór strusich czas ucieka jak chmara szarańczy wszystko kończy się wcześniej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "dr n. med. Janina Fetlińska (1952-2010) (...) Zwiędły kwiaty i wachlarz z piór strusich czas ucieka jak chmara szarańczy wszystko kończy się wcześniej."— Zapis prezentacji:

1

2 dr n. med. Janina Fetlińska (1952-2010)

3 (...) Zwiędły kwiaty i wachlarz z piór strusich czas ucieka jak chmara szarańczy wszystko kończy się wcześniej niż musi (...) M. Pawlikowska-Jasnorzewska

4

5

6

7 Potrzeba, żebyś żył dla innych Jeśli chcesz żyć dla siebie Seneka

8

9

10

11

12 Pielęgniarstwo jest nauką, ale też piękną i od wieków rozwijaną sztuką, chociaż bywa, że staje się rzemiosłem. Jest sztuką służenia człowiekowi, sztuką, której wielkość i chwała ujawnia się w wiernym służeniu drugiemu człowiekowi. Służeniu z miłością w zdrowiu i chorobie, w cierpieniu ciała i w chwilach bolesnych załamań duchowych.

13

14

15

16

17 Pielęgniarstwo winno być wyrazem pięknej miłości człowieka do człowieka, świadomej i z własnej woli przyjętej – odpowiedzialności za życie i zdrowie drugiego człowieka. Jest to gest najwyższego poświęcenia.

18

19

20

21

22 "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi" Jan Paweł II

23

24

25

26 Dzielcie między siebie radość, przyjazne uśmiechy i gesty dobroci, ponieważ w ożywczej rosie małych rzeczy serce odkrywa swój poranek i doznaje umocnienia… Dżubran Chalil Dżubran


Pobierz ppt "dr n. med. Janina Fetlińska (1952-2010) (...) Zwiędły kwiaty i wachlarz z piór strusich czas ucieka jak chmara szarańczy wszystko kończy się wcześniej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google