Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Żeby nie żałować....

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Żeby nie żałować...."— Zapis prezentacji:

1 Żeby nie żałować...

2 Przyszło ostatnio kilka takich dni, kiedy uleciało ze mnie zupełnie powietrze, kiedy ani śladu ochoty, energii, śmiechu nie mogłem w sobie znaleźć, kiedy wyrosłą nagle na drodze jakaś ciemna góra i nijak ominąć się już jej nie dało. Coś złego się wydarzyło, nawarstwiły się problemy, ktoś bardzo ważny zawiódł, ktoś inny zrobił coś potwornie głupiego i zabolało, mocno zabolało.

3 Tylko jedna wtedy myśl:
nie mam już sił.

4 Złość, wściekłość nawet, wobec wszystkich i wszystkiego
Złość, wściekłość nawet, wobec wszystkich i wszystkiego. Może bardziej jeszcze: zamknięcie się na cztery spusty. Bez cienia sił i ochoty, by w ogóle się jeszcze starać, by coś robić, by próbować coś łatać, naprawiać, wyjaśniać, odbudowywać. Już przecież nie warto. Już przecież nie ma sensu.

5 I nagle przytrafił się wieczór, przytrafiła się noc, kiedy pojawili się znów ludzie, kiedy zupełnie niespodziewanie usłyszałem znów swój śmiech, kiedy poczułem, że nie jest jeszcze tak źle, a nawet – może tylko w ten wieczór, może tylko tej nocy – jest dziwnie dobrze, dziwnie kolorowo, dziwnie pięknie.

6 Zrozumiałem, że nie chcę się poddawać. Że nie mogę odpuścić
Zrozumiałem, że nie chcę się poddawać. Że nie mogę odpuścić. Że nie powinienem – choć wydaje się to jedynym rozsądnym wyjściem – po prostu zrezygnować.

7 Znowu zacząć się starać. Znowu próbować. Znowu chcieć
Znowu zacząć się starać? Znowu próbować? Znowu chcieć? Znowu dawać szansę? Tak, to nierozsądne. Tak, to może nawet głupie. Ale czy w ogóle można żyć inaczej?

8 Co chwila przecież przychodzą dni niełatwe, bolesne sytuacje, kiedy ktoś bardzo ważny zrani, ktoś inny zawiedzie, ktoś bardzo rozczaruje. A jednak nie mogę się poddać. Nie mogę przestać chcieć. Nie mogę przestać się starać. Nie mogę przestać walczyć.

9 Życiu i ludziom trzeba dawać wciąż nową szansę
Życiu i ludziom trzeba dawać wciąż nową szansę. Ciągle na nowo próbować jeszcze raz. I wbrew wszelkiej logice wierzyć, że tym razem może się udać, na pewno się uda, że tym razem wreszcie będzie inaczej...

10 Kiedyś koleżanka powiedziała mi coś, co zapamiętałem dobrze:
„To okropne żałować czegoś, co się zrobiło. Ale sto razy gorzej jest żałować czegoś, czego się nie zrobiło”.

11 Można zrezygnować i odpuścić. Bo już nie ma sił
Można zrezygnować i odpuścić. Bo już nie ma sił. Bo już wszystko mówi: to nie ma sensu. I stracić, być może, najważniejszą swoją szansę, która nigdy się już nie powtórzy.

12 Ale można też zacisnąć zęby. I na nowo próbować
Ale można też zacisnąć zęby. I na nowo próbować. Na nowo starać się wierzyć. Na nowo szukać wyjść, sposobów, rozwiązań. Zaryzykować, nawet jeśli to naprawdę duże ryzyko. I nawet jeśli to ogromnie wiele kosztuje. Nie ma żadnej gwarancji, że się uda – nie może być takiej gwarancji. Być może, nawet okaże się, że rzeczywiście nie było warto.

13 Ale jeśli jest jeszcze jakaś szansa, jeśli pojawia się choć cień nadziei – muszę się podnieść, pokonać złość, niemoc, brak sił, zniecierpliwienie. I skoczyć w ryzyko. Choćby to już nie wiem który raz, i kolejny, i następny...

14 Żeby kiedyś nie żałować czegoś, czego się nie zrobiło...
Po co?

15 Może komuś pomoże, może będzie istotna w czyimś życiu.
Wyślij tą wiadomość do przyjaciół, kolegów, znajomych, do wszystkich osób, które zajmują ważne miejsce w Twoim życiu... Może komuś pomoże, może będzie istotna w czyimś życiu. Miti


Pobierz ppt "Żeby nie żałować...."

Podobne prezentacje


Reklamy Google