Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II Papież Rodziny”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II Papież Rodziny”"— Zapis prezentacji:

1 Temat tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II Papież Rodziny”
Dzień Papieski Temat tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II Papież Rodziny”

2

3 Historia Od roku 2001 obchodzony jest w polskim Kościele rzymskokatolickim Dzień Papieski- Dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji Jego nauczania. Przypada w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

4

5 Idea Ideą Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Narodziła się ona po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku .Zebrane pieniądze są przeznaczane na stypendia dla młodzieży z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nagrody TOTUS. Nagrody TOTUS wręczane są corocznie podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w wigilię Dnia Papieskiego. Nagroda jest docenieniem dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do podkreślania wartości wpisanych w człowieka, będących istotną treścią nauczania Jana Pawła II.

6

7 Nagrody TOTUS Najważniejsze nagrody Kościoła katolickiego w Polsce przyznawane są przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 2000 r. Powstały dla docenienia dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Laureatami są ludzie, którzy służbie dobru, pięknu i prawdzie poświęcili całych siebie. Ten codzienny trud realizuje się w wielu wymiarach..

8 Nagrody TOTUS

9 Plan obchodów DNI PAPIESKICH
Sobota r. godz. 15:00 – Uroczyste zebranie Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na Zamku Królewskim godz. 15:45 – Wręczenie dyplomów laureatom Konkursu Akademickiego o Stypendium i Indeks im. bpa Jana Chrapka w Skarbnicy Zamku Królewskiego godz. 16:30 – Rozpoczęcie Gali Nagród TOTUS w Sali Złotej Zamku Królewskiego Zakończenie gali – około godz. 18:30. godz. 20:00 – Czuwanie w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela połączone z wystawieniem fragmentu dramatu Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".

10 Zbiórka pieniędzy

11 godz. 15:00 – Happening stypendystów Fundacji na ulicach Warszawy
Niedziela r. godz. 9:00 –   Msza św. w kościele św. Krzyża w Warszawie, celebrowana przez J.E. Abpa Tadeusza Gocłowskiego godz. 10:30 – Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach transmitowana od godz. 10:15 w TVP1 godz. 12:00 – Otwarcie stoiska Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na placu Zamkowym w Warszawie. W stoisku czeka na gości wiele atrakcji w tym m.in. malowanie twarzy oraz możliwość spróbowania Fundacyjnych „krówek”. godz. 15:00 – Happening stypendystów Fundacji na ulicach Warszawy Planowane przejście z placu Piłsudskiego w kierunku centrum, a następnie przez rondo de Gaulle na plac Zamkowy. godz. 16:00 – rozpoczęcie koncertu Dnia Papieskiego na placu Zamkowym w Warszawie             ok godz. 16:50 – Apel Miasta Warszawy przygotowany przez stypendystów Fundacji                    godz. 18:00 – Msza św. w kościele św. Anny z okazji inauguracji roku akademickiego z udziałem rektorów szkół wyższych

12

13 Dni papieża Jana Pawła II
Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

14 Jan Paweł II i Lech Wałęsa


Pobierz ppt "Temat tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II Papież Rodziny”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google