Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Piłka Nożna w Suchedniowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Piłka Nożna w Suchedniowie"— Zapis prezentacji:

1 Piłka Nożna w Suchedniowie

2 Orlicz Suchedniów

3 Sarmacja Rok 1924 uważa się za datę powstania klubu, który dopiero 12 lat później przyjął nazwę „Orlicz”

4 Start w rozgrywkach W 1928 roku na walnym zjeździe powołano kielecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. W czasie zgromadzenia przedstawiciele 47 klubów wybrali władze, jak również delegatów na walne zgromadzenie PZPN, wśród których był prezes Kazimierz Bukowski. Suchedniowski klub miał już zatwierdzony statut i został zgłoszony do rozgrywek w okręgu.

5 Pierwszy Awans Tak dobre wyniki z mocnymi przeciwnikami pozwoliły naszym piłkarzom uwierzyć we własne umiejętności i na efekty nie trzeba było długo czekać.

6 Mecz nr 1 r klasa B : Lechia Kielce-Orlicz 3:6 Bramki dla Orlicza strzelili: Zdzisław Rutkowski 4, Jan Tusznio 2.

7 Pod szyldem „Budowlanych”
Zlikwidowane związki sportowe zastąpiły sekcje, skupione przy Głównym Komitecie Kultury Fizycznej. Kluby przekształcono w koła sportowe, powiązane z zakładami pracy.

8 Gol numer 100 Klasa A 1950r Henryk Jasiński w meczu Ogniwo Skarżysko-Budowlani 2:1

9 Znowu Orlicz Po ośmiu latach występów pod nazwami Budowlanych i LZS suchedniowski klub w 1957r powrócił do starej przedwojennej nazwy „Orlicz”.

10 Pierwszy Kryzys Po rozczarowaniu poprzednim sezonem, nikt się nie spodziewał, że nadchodzą jeszcze gorsze dni dla klubu. W pierwszej rundzie zespół na wyjazdach nie zdobył nawet jednego punktu, choć na swoim boisku grał poprawnie wygrywając z Naprzód Jędrzejów 1:0. Dużo gorzej było w rundzie rewanżowej, kiedy tylko dzięki zwycięstwu na Iskrą 5:0 drużyna uratowała się przed spadkiem do klasy B.

11 Czwarto ligowcy Kiedy w klubie pogodzono się, że drużyna będzie dalej grać w „okręgówce” zmieniono decyzje i powołano nawą ligę międzyokręgowa(IV liga).

12 Trzecio ligowcy Po sezonie 2007/2008 klub „Orlicz” awansował do III ligi.

13 Astra Suchedniów

14 Astra Suchedniów-Powstanie klubu
W roku 1993 powstał drugi klub sportowy pod nazwą „Astra”. Na początku ten klub występował w Amatorskim Towarzystwie Piłkarskim. Klub działa do dziś i występuje w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w A Klasie.

15 Największe Osiągnięcie Klubu
Gra w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Astra Suchedniów odpadła po meczu z Pogonią Staszów po wyniku 3:4.

16 Koniec Prezentacje wykonał: Kacper Gałczyński


Pobierz ppt "Piłka Nożna w Suchedniowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google