Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIŁKA RĘCZNA Ewa Proczkowska 3b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIŁKA RĘCZNA Ewa Proczkowska 3b."— Zapis prezentacji:

1 PIŁKA RĘCZNA Ewa Proczkowska 3b

2 Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang
Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.

3 W grze biorą udział dwie drużyny po 14 zawodników (7 na boisku i 7 rezerwowych). Zawodnicy występują na pozycjach: bramkarz obrotowy (koło) rozgrywający: lewe pół, prawe pół, środek (przed obrotowym) skrzydłowi: lewe skrzydło, prawe skrzydło

4 Celem gry jest zdobycie większej liczby bramek niż drużyna przeciwna
Celem gry jest zdobycie większej liczby bramek niż drużyna przeciwna. Gol jest zdobyty, gdy piłka przekroczy linię bramkową całym obwodem i znajdzie się wewnątrz bramki. Mecz dzieli się na dwie połowy po 30 minut z 10-minutową przerwą. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana, zatrzymywana. Zawodnicy mogą dotykać piłki wszystkimi częściami ciała oprócz podudzia i stóp. Jeżeli zawodnik nie kozłuje piłki, może ją trzymać jedynie 3 sekundy. Tylko bramkarz znajdujący się w polu bramkowym (w obrębie linii 6 metrów) jest zwolniony z przestrzegania tych zasad.

5

6

7 KAROL BIELECKI

8

9 Karol Bielecki (ur. 23 stycznia 1982 w Sandomierzu) – polski piłkarz ręczny, grający na pozycji lewego rozgrywającego, reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008), wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata Od 1 lipca 2012 reprezentuje ponownie barwy Vive Targi Kielce.

10 Pseudonim Kola Pozycja lewy rozgrywający Wzrost 202 cm Masa ciała 100 kg Obecny klub Vive Targi Kielce Numer: klub reprezentacja 8

11 OSIĄGNIĘCIA Z Vive Kielce: Reprezentacyjne
 Mistrzostwo Polski juniorów (2001)  Mistrzostwo Polski seniorów(2003, 2013)  Puchar Polski (2003), (2013)  brązowy medal Ligi Mistrzów (2013) Z SC Magdeburg:  Puchar EHF (2007) Z Rhein-Neckar Löwen:  brązowy medal Bundesligi (2009) Reprezentacyjne  Młodzieżowe Mistrzostwo Europy (2002)  2 miejsce Mistrzostw Świata (2007)  3 miejsce Mistrzostw Świata (2009)  Superpuchar Europy (2008) Indywidualne Król strzelców Młodzieżowych Mistrzostw Europy (2002) Mistrzostw Świata (2003) MVP meczu o 3 miejsce Mistrzostwa Świata (2009)

12 POCZĄTKI Swą przygodę ze sportem Karol rozpoczął w sandomierskiej szkole podstawowej od gry w piłkę nożną. Ponadto, w wieku 11 lat zapisał się do sekcji futbolowej Wisły Sandomierz, uczęszczając na zajęcia drużyn dziecięcych i juniorskich. Dość wcześnie jego talent dostrzegli szkoleniowcy grup juniorskich – wówczas pierwszoligowej – Siarki Tarnobrzeg. Mały Karol zaliczył tam jednak wyłącznie epizod, bowiem w międzyczasie do podjęcia treningów piłki ręcznej nakłonił go nauczyciel wychowania fizycznego i trener tej dyscypliny z rodzinnego miasta Ryszard Kiljański, który wraz z Mieczysławem Gospodarczykiem uczył Karola podstaw szczypiorniaka.

13 PIERWSZE SUKCESY W sezonie 1997/1998 został przez Mieczysława Gospodarczyka włączony do kadry drużyny seniorskiej Wisły Sandomierz i zgłoszony do rozgrywek II ligi, jako najmłodszy zawodnik w Polsce. dzięki staraniom Marka Adamczaka, trafił do Iskry Kielce. W barwach tego klubu został mistrzem Polski juniorów, zadebiutował w Ekstraklasie, europejskich pucharach – w tym Lidze Mistrzów– wywalczając mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Będąc zawodnikiem Iskry (wówczas Vive), w wieku 20 lat zadebiutował w reprezentacji narodowej.

14 BUNDESLIGA W 2004 został wykupiony z kieleckiego klubu przez SC Magdeburg za sumę euro (wówczas równowartość  złotych), która do dziś pozostaje najwyższą kwotą transferu polskiego piłkarza ręcznego w historii, a w grudniu 2007 – wspólnie z Grzegorzem Tkaczykiem – trafił do Rhein-Neckar Löwen.

15 REPREZENTACJA W sierpniu 2002 wraz z polską reprezentacją do lat 20 brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Trójmieście. Młodzi "Biało-czerwoni" – z Bieleckim, jako liderem – wywalczyli pierwszy złoty medal w historii polskiej piłki ręcznej, a Karol indywidualnie tytuł króla strzelców turnieju finałowego. Rok później w młodzieżowych mistrzostwach świata zajął siódme miejsce i został królem strzelców turnieju. Należy do tzw. "złotego pokolenia", czyli grupy młodych zawodników, którzy kilka lat po wywalczeniu na tej imprezie stali się liderami kadry seniorów (wraz z nim również Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński i Mariusz Jurkiewicz.

16 KONTUZJA OKA 11 czerwca 2010, podczas towarzyskiego meczu z Chorwacją w Kielcach Bielecki doznał poważnego urazu oka. W 9. minucie spotkania został bowiem przypadkowo trafiony kciukiem w lewe oko przez Josipa Valčicia, wskutek czego doszło u niego do pęknięcia gałki ocznej. Bielecki został niezwłocznie przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie przeprowadzono tomografię komputerową. Następnie sportowca przetransportowano do kliniki okulistycznej w Lublinie. Tam wykonano doraźny zabieg operacyjny, po którym oko reagowało na bodźce świetlne. 13 czerwca szczypiornista trafił do niemieckiej kliniki w Tybindze, gdzie 2 dni później przeszedł drugą operację, mającą na celu dalszą korektę oka. Mimo starań lekarzy oka nie udało się uratować. 18 czerwca 2010 Bielecki ogłosił zakończenie kariery sportowej.

17 Jednak kilka dni później oświadczył, że po przejściu rehabilitacji, mimo negatywnych opinii lekarzy, zamierza podjąć próbę powrotu do gry w piłkę ręczną!:))))))))))))))

18 26 lipca wystąpił w meczu charytatywnym na rzecz rodziny zmarłego Olega Velyky pomiędzy Rhein-Neckar Löwen, a Resztą Świata, w którym zanotował 3 trafienia. W celu ochrony zdrowego oka występował w specjalnych okularach ochronnych. 31 sierpnia rozegrał swoje pierwsze po przerwie spotkanie w Bundeslidze zdobywając 11 bramek i zostając najlepszym zawodnikiem na boisku!

19 KAROL BIELECKI W SPECJALNYCH OKULARACH OCHRONNYCH

20 POWRÓT DO REPREZENTACJI
28 października 2010 zagrał pierwszy mecz w reprezentacji od czasu utraty oka. Polski zespół wygrał spotkanie 23:15, a Karol rzucił jedną bramkę.


Pobierz ppt "PIŁKA RĘCZNA Ewa Proczkowska 3b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google