Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo w internecie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo w internecie"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo w internecie
Autorki: Izabela Hartman Aleksandra Głód Karolina Pałczyńska

2 Netykieta Przemyśl swoje działania online.
Nie działaj na czyjąś szkodę. Nie nadużywaj możliwości, jakie Ci daje Internet.  Z tych trzech głównych zasad wynikają reguły bardziej szczegółowe.  Dla usług pocztowych (np.: , listy dyskusyjne):  zakaz spamowania (wysyłania niechcianych informacji, reklam, itp.) zapoznaj się z działem FAQ grupy lub listy zanim się zaczniesz z niej korzystać, stosuj się do reguł pisania obowiązujących w danej grupie nie wysyłaj maili/postów do kilku grup na raz pisz jedynie na temat nie pisz bez potrzeby wielkimi literami, gdyż oznaczają KRZYK

3 Hakerskie ataki

4 Ataki z zewnątrz: to ataki, których najczęstszą formą są zakłócenia stabilnej pracy. Przejmowanie kontroli nad systemami odbywa się z zewnątrz sieci lokalnej — na przykład z Internetu. Można w tym celu wykorzystać lukę w systemie zabezpieczeń, błąd serwisu sieciowego lub po prostu słaby poziom zabezpieczeń firmy.

5 Ataki z wewnątrz:

6 DoS- blokowanie serwisów:
jest to atak mający na celu zablokowanie konkretnego serwisu sieciowego (na przykład strony WWW) lub zawieszenie komputera. Możliwe jest przesterowanie ataków DoS do bardziej skomplikowanych metod, co może doprowadzić nawet do awarii całej sieci.

7 Przykazania hakera: Informacja chce być wolna. Chaos też.
Wina jest zawsze po stronie admina. Wandalizm to nie prawdziwe, ideologiczne hakerstwo. Nie ma jutra bez komputra. Myj się dopiero po ukończeniu nowego projektu. Musisz tępić wszelkie przejawy działalności Microsoftu. I oprogramowania na zamkniętej licencji. Musisz jednak wydawać wersje swoich projektów przeznaczone pod tę ideę, by zaszczepiać w społeczeństwie ideały wolnego oprogramowania. Jeśli nawet pracujesz w firmie informatycznej jako programista, to i tak po przyjściu z pracy musisz pisać nowe programy. Prawdziwym hackerem zostajesz dopiero, kiedy rodzina próbuje popsuć ci komputer, bądź po prostu wyrzucić go na śmietnik. Komputer cię nie przechytrzy, to ty przechytrzysz komputer. Zawsze wygrasz z komputerem w szachy, bo się zacina.

8 „Korzyści”: Szybki dostęp do nieprawdziwych informacji.
Umożliwia beztroskie bluzganie na inne osoby. Darmowa nauka analfabetyzmu - sieć GG, onetowe blogi. Wzajemna socjalizacja użytkowników - jeśli używasz przeglądarki Internet Explorer, inne osoby mogą przeglądać twój komputer. Szybki i łatwy dostęp do handlu towarem (Allegro.pl). Publikacja Freeware - Wirusy, Robaki, rootkity i Trojany. Zamawianie darmowych katalogów sklepowych na a - spam. Wspomaganie biednych dostawców internetu. Rozwijanie mięśni grzbietu i szyi przy sprawdzaniu lampek na niedziałającym modemie. Rozwijanie umiejętności rozmowy przy dzwonieniu do pomocy technicznej. Rozwijanie cierpliwości podczas dzwonienia do dostawcy internetu.

9 Programy antywirusowe:
Przed działaniem hakerów nasz komputer chronią programy antywirusowe, np.: Avast Antywirus Norton Antywirus Kacpersky Ad-Aware

10 Źródła: www.sieciaki.pl http://nonsensopedia.wikia.com


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo w internecie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google