Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
Czyli jak bezpiecznie surfować po internecie!

2 A oto kilka przykładów sytuacji w których przydaje się jego odrobina:
ODROBINA ROZSĄDKU Najlepszym sposobem na bezpieczne zgłębianie tajników internetu jest po prostu zdrowy rozsądek A oto kilka przykładów sytuacji w których przydaje się jego odrobina:

3 Takie wiadomości należy bezwzględnie ignorować!
SPAM Najczęściej dociera do nas w postaci i z informacją o jakiejś wygranej bądź jako zachęta do wejścia na jakąś stronę. Najczęściej link prowadzi do strony z niepożądaną treścią (np. erotyką lub wirusami) Oto przykład takiego spamu w komunikatorze gadu-gadu: Takie wiadomości należy bezwzględnie ignorować!

4 NIEZNAJOMI Zapewne często otrzymujesz wiadomości, w których nieznajoma osoba namawia Cię na spotkanie. Najczęściej osoby te podają fałszywe dane, a spotkanie z taką osobą może zakończyć się tragicznie gdyż często są to psychopaci itp. Oto przykład takiej rozmowy: Nie zawsze osoba poznana w internecie musi być tą złą. Wiele osób w ten sposób znalazło swoją miłość. Lecz przed spotkaniem z taką osobą należy ją dobrze poznać i sprawdzić jej tożsamość!

5 18+ W internecie aż roi się od stron z treścią pornograficzną. Najczęściej na stronach tego typu znajdują się groźne programy (wirusy, trojany, keyloggery). Często są one ukryte w np. programie, który musimy zainstalować aby obejrzeć dany plik. Dlatego należy wystrzegać się stron z tego typu treścią gdyż nasz komputer może zostać np. przejęty przez hakera.

6 ANTYWIRUS Aby zminimalizować możliwość wkradnięcia się do naszego komputera groźnego oprogramowania należy zaopatrzyć się w dobry antywirus. Najlepiej aby posiadał zaporę sieciową i funkcję skanowania w czasie rzeczywistym. Ważne jest aby był on na bieżąco aktualizowany gdyż co chwila powstają nowe rodzaje zagrożeń.

7 MAM WIRUSA! CO DALEJ? Gdy nasz antywirus wykryje zagrożenie, należy bezwzględnie zareagować. Należy usunąć plik lub przerwać działanie groźnej aplikacji. Oto jak może wyglądać tzw. alert antywirusa: Nie należy popadać w paranoję! Często mogą się pojawiać fałszywe komunikaty gdyż antywirus to „tylko” program i nie może przewidzieć wszystkiego np. błędu programisty w napisanym programie.

8 PODSUMOWANIE Wchodząc do internetu nie zapominajmy zabrać tam ze sobą głowy ;) Zapominając o zdrowym rozsądku w internecie sami narażamy się na zagrożenia z niego płynące. A internet to nie tylko ta zła strona. Jest jeszcze druga: fascynujący świat, w którym możemy poszerzać swoje horyzonty nie ruszając się z domu.

9 POMYSŁ I WYKONANIE: Adrian Rzeźniczak


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google