Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowy styl życia Zdrowie jest bardzo ważne, gdy jesteśmy zdrowi czujemy się dobrze. Jak być zdrowym?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowy styl życia Zdrowie jest bardzo ważne, gdy jesteśmy zdrowi czujemy się dobrze. Jak być zdrowym?"— Zapis prezentacji:

1 Zdrowy styl życia Zdrowie jest bardzo ważne, gdy jesteśmy zdrowi czujemy się dobrze. Jak być zdrowym?

2 Zdrowe odżywianie się Odpowiednie odżywianie się jest podstawą zdrowego życia. Słodycze są bardzo niezdrowe. Można je jeść ale w małych ilościach.

3 Mięso Mięso dodaje nam sił w naszych codziennych obowiązkach. Pamiętajmy jednak, by nie jeść samego mięsa. Wystarczy raz dziennie. Jednak mięso zawsze musi być gotowane.

4 Mleko i produkty mleczne
Mleko i produkty mleczne zawierają wapń. Wapń utwardza nasze kości i zęby. Dzięki niemu jesteśmy bardziej odporni na złamania.

5 Owoce W owocach znajdują się nie tylko witaminy, ale też takie składniki, których nie ma gdzie indziej. Poprawiają odporność, wzrok, inteligencje.

6 Warzywa Warzywa można zjadać na surowo, ugotowane, usmażone lub upieczone. Używane są również w przetworach. Tak samo jak owoce zawierają witaminy.

7 Produkty zbożowe Do produktów zbożowych zalicza się mąki i kasze. Mąki jednak nie jada się w stanie surowym, tylko w postaci różnego rodzaju pieczywa lub ciasta, gotowanego jak makaron, kluski.

8 Gimnastyka Dzięki gimnastyce nasz organizm czuje się dobrze. Gdy nie będziemy uprawiać gimnastykę będziemy ociężali. Wystarczy godzina dziennie.

9 Sport Osoby uprawiające jakąś dyscyplinę sportową są chudsze i mają lepszą pamięć. Warto o tym pamiętać, ponieważ to ważne.

10 Nałogi ZAPAMIĘTAJ!!! Zawsze unikaj nałogów! Picie alkoholu, palenie papierosów lub narkotyki prowadzą do śmierci! Nigdy tego nie próbuj!

11 Odpowiednie ubieranie się zimą
Zimą powinniśmy nosić długie spodnie i grube skarpetki. Bluzki na długi rękaw i ciepłe bluzy. Gdy wychodzimy z domu załóżmy kurtkę, szalik, rękawiczki, czapkę i kozaki.

12 Odpowiednie ubieranie się latem
Latem najlepiej ubierać się w zwiewne ubrania, a zakładać chłodne buty. Na głowę zakładać kapelusz przeciwsłoneczny.

13 Wykonała: Magdalena Ziętek klasa 5c
KONIEC Wykonała: Magdalena Ziętek klasa 5c


Pobierz ppt "Zdrowy styl życia Zdrowie jest bardzo ważne, gdy jesteśmy zdrowi czujemy się dobrze. Jak być zdrowym?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google