Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozpoczęcie pracy z programem DAPP Optic.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozpoczęcie pracy z programem DAPP Optic."— Zapis prezentacji:

1 Rozpoczęcie pracy z programem DAPP Optic.
Logowanie i Administracja.

2 Po podwójnym kliknięciu na ikonę Dapp Optic pojawia się okno logowania
Po podwójnym kliknięciu na ikonę Dapp Optic pojawia się okno logowania. Domyślnie ustawiony jest użytkownik – Administrator i hasło – admin.

3 Na początek przechodzimy do Administracji programu
Na początek przechodzimy do Administracji programu. Klikamy przycisk w górnym pasku – Administracja.

4 Klikamy w polu – Użytkownicy i pojawia się okno, w którym można dodać, usunąć, poprawić dane osoby mającej pracować w programie. Wpisujemy w pola Imię, Nazwisko, ew. Stanowisko oraz wybieramy schemat uprawnień dla danego użytkownika – Administrator, Kierownik, Sprzedawca, Rejestracja, Lekarz. Następnie wpisujemy wymyślone przez siebie hasło, powtarzamy je w drugim polu i klikamy – Dodaj. Konto zostało założone. Od tego momentu użytkownik może logować się do programu na swoim koncie.

5 W następnej zakładce - Dane podmiotu, wypełniamy pola podając dane zakładu optycznego. Uwaga! - pola oznaczone niebieskim kolorem i gwiazdką są obowiązkowe. W tym oknie zalecamy jednak dokładne wypełnienie wszystkich pól. Dane z tego okna pojawiać się będą w nagłówkach zleceń, faktur itp. Dodatkowo w tym oknie znajduje się przycisk do - Aktywacji programu. Po kliknięciu - Aktywacja licencji wpisujemy otrzymany od firmy DAPP Ecoservice kod aktywacyjny i klikamy - OK.

6 W kolejnym polu można skonfigurować współpracę z drukarką fiskalną – Konfiguracja drukarki fiskalnej. Wybieramy – Typ drukarki (program współpracuje z drukarkami fiskalnymi firm Posnet Thermal i Novitus). Następnie konfigurujemy numer portu com i stawki VAT, zaznaczamy opcje – Kontroluj datę i czas w drukarce oraz domyślnie fiskalizuj faktury i klikamy –Zapisz. Mimo, że konfiguracja ta jest prosta zalecamy by pierwsze uruchomienie drukarki i konfigurację wykonał odpowiedni serwis.

7 W oknie – Uprawnienia, parametry, użytkownik będący administratorem może edytować schemat uprawnień do systemu dla poszczególnych użytkowników, czyli włączać lub wyłączać dostęp do poszczególnych modułów programu według własnego uznania. Robi się to poprzez odznaczenie pola przy odpowiednim uprawnieniu. Dodatkowo w oknie znajduje się pole – Symbol filii przy pracy wieloodziałowej. Możliwe jest wpisanie trzech znaków (liter, cyfr), które będą się pojawiały w nagłówkach zleceń, faktur itp.. i wyróżniały dokumenty wystawione w danym zakładzie. Na koniec klikamy przycisk – Zapisz. Program należy uruchomić ponownie by zmiany zostały wprowadzone.

8 W oknie – Parametry produkcji istnieją zdefiniowane trzy podstawowe wyroby medyczne – okulary do dali, bliży i progresywne, ze stawką 7% vat. Właściciel programu może samodzielnie zmienić nazwę wyrobu medycznego, symbole PKWIU i SWW.

9 Ostatni przycisk w Administracji – Wyzeruj rezerwacje, służy do usunięcia błędnie powstałych rezerwacji, w przypadku gdy wszystkie zamówienia zostały zrealizowane.


Pobierz ppt "Rozpoczęcie pracy z programem DAPP Optic."

Podobne prezentacje


Reklamy Google