Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Justyna Radomska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Justyna Radomska"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Justyna Radomska
Komputer Autor: Justyna Radomska

2 Zapraszam! Spis treści Komputer –ogólny opis
Typy komputerów –różne rodzaje urządzeń Budowa – czyli z czego składa się komputer Funkcje –czyli do czego służy Test –sprawdza wiadomości Kliknij na wybrany temat, by dowiedzieć się więcej Zapraszam!

3 Wróć do spisu treści Komputer – ogólny opis Komputer – jest to urządzenie elektroniczne służące do przetwarzania wszelkich informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.

4 Współczesne komputery dzielimy na:
Wróć do spisu treści Typy komputerów Współczesne komputery dzielimy na: komputery osobiste komputery domowe komputery gospodarcze super komputery komputery wbudowane Kliknij na wybrany typ, aby dowiedzieć się więcej

5 Typy komputerów- komputery osobiste
Wróć do spisu treści Typy komputerów- komputery osobiste Mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego, spotyka się je zarówno w domach, jak i biurach. Służą głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.

6 Typy komputerów- komputery domowe
Wróć do spisu treści Typy komputerów- komputery domowe Mikrokomputer przewidziany do zastosowań domowych (gry, multimedia, rozrywka), zazwyczaj o uproszczonej konstrukcji w stosunku do typowego komputera osobistego, ale z dobrymi możliwościami multimedialnymi.

7 Typy komputerów- komputery gospodarcze
Wróć do spisu treści Typy komputerów- komputery gospodarcze Używane w gospodarstwach rolnych w celu efektywnego sterowania procesami produkcyjnymi.

8 Typy komputerów- super komputery
Wróć do spisu treści Typy komputerów- super komputery Komputery o wielkiej mocy obliczeniowej Superkomputery rzadko pracują w pojedynkę. Zwykle spina się je w wielkie układy połączone sieciami o olbrzymich przepustowościach, które tworzą klastry. Klaster jest samodzielną jednostką, której można przypisać określone zadanie obliczeniowe, albo który można wirtualnie podzielić w celu równoległego zajmowania się więcej niż jedną złożoną kalkulacją.

9 Typy komputerów- komputery wbudowane
Wróć do spisu treści Typy komputerów- komputery wbudowane System komputerowy specjalnego przeznaczenia, który staje się integralną częścią obsługiwanego przez niego sprzętu.

10 Budowa –czyli z czego składa się komputer
Wróć do spisu treści Budowa –czyli z czego składa się komputer Płyta główna- to podstawowy element komputera, na niej znajduje się procesor i układy niezbędne do jego prawidłowej pracy. Procesor- układ elektroniczny który wykonuje zadania zlecane komputerowi. Karta graficzna- to układ elektroniczny określający rozdzielczość wyświetlania obrazu na monitorze. Karta dźwiękowa- pozwala na elektroniczną generację złożonych dźwięków wysokiej jakości i podłączenie zewnętrznych urządzeń odtwarzających lub generujących dźwięk Twardy dysk- urządzenie elektroniczne pozwalające na przechowywanie dużych ilości danych (programów, tekstów, rysunków itp.) w komputerze, dzięki czemu dostęp do nich jest możliwy w bardzo krótkim czasie.

11 Budowa –czyli z czego składa się komputer
Wróć do spisu treści Budowa –czyli z czego składa się komputer Pamięć RAM- jest to podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej zwany też pamięcią użytkownika lub pamięcią o dostępie swobodnym. W pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy lub dane początkowe dla tych programów, oraz wyniki ich pracy. Napęd CD- to urządzenie pozwalające na odczytywanie danych przy użyciu płyt kompaktowych. Pamięć ROM- pamięć, której zawartość może być tylko odczytywana zapis dokonywany jest zwykle przez producenta. Pamięci stałe są stosowane jako część pamięci operacyjnej, w której zapisane są stałe programy, np. BIOS.

12 Budowa- czyli z czego składa się komputer
Wróć do spisu treści Urządzenia wejścia Urządzenia wyjścia

13 Funkcje –czyli do czego służy
Wróć do spisu treści Funkcje –czyli do czego służy Komputery powstały jako urządzenia, które miały wspomagać codzienne ludzkie życie, upraszczać je. Stąd też tworzono oprogramowanie, które miało dać możliwość wykrzesania z komputerów wszystkich ich możliwości. Tym sposobem dzięki komputerom łączymy się z globalną siecią komputerową, mamy możliwość komunikowania się z całym światem, przesyłania plików. Komputery wykorzystujemy do tworzenia grafiki oraz własnej muzyki. Mamy możliwość oglądania filmów, słuchania radia, liczenia, pisania, tworzenia baz danych. Granie w gry komputerowe jest jedną z licznych przyjemności towarzyszących korzystaniu z komputerów.

14 Wróć do spisu treści Test

15 Pytanie 1 Co to jest twardy dysk?
Układ elektroniczny który wykonuje zadania zlecane komputerowi Urządzenie elektroniczne pozwalające na przechowywanie dużych ilości danych To urządzenie pozwalające na odczytywanie danych przy użyciu płyt kompaktowych Kliknij na wybraną odpowiedź

16 Zła odpowiedź Kliknij aby wrócić do pytania

17 Brawo! Kliknij aby przejść do następnego pytania

18 Pytanie 2 Urządzeniem wyjścia jest: Skaner Klawiatura Drukarka
Kliknij na wybraną odpowiedź

19 Zła odpowiedź Kliknij aby wrócić do pytania

20 Brawo! Kliknij aby przejść do następnego pytania

21 Pytanie 3 Komputer używany w domach i biurach to: Komputer osobisty
Super komputer Komputer wbudowany Kliknij na wybraną odpowiedź

22 Zła odpowiedź Kliknij aby wrócić do pytania

23 Brawo! Kliknij aby przejść dalej

24 Dziękuję za obejrzenie!
Opracowanie: Justyna Radomska


Pobierz ppt "Autor: Justyna Radomska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google