Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ewangelizacja w Ruchu Światło-Życie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ewangelizacja w Ruchu Światło-Życie"— Zapis prezentacji:

1 Ewangelizacja w Ruchu Światło-Życie
Ks. Tomek Moch

2 Cel formacji: Ewangelizacja Deuterokatechumenat Diakonia

3 Metoda formacji Metoda przeżyciowa Metoda wychowawcza
Rekolekcje zamknięte Zasada Chrystocentryczna Zasada personalno-maryjna Zasada wspólnotowa

4 Ewangelizacja jako etap formacyjny
Ewangelia to dobra nowina o Zbawicielu i zbawieniu. Ewangelizacja zatem to głoszenie Dobrej Nowiny, głoszenie zbawienia. Osobiste przyjęcie Jezusa Chrystusa. Ewangelizacja prowadzi do wejścia do szkoły Chrystusa (deuterokatechumenat). „Zdobywanie uczniów Chrystusa” – zadanie (diakonia) Ruchu Podstawową metodą ewangelizacji jest świadectwo. Ewangelizacja jest drogą włączania nowych członków do formacji Ruchu

5 Formy ewangelizacji A: Ewangelizacja Indywidualna
Spontaniczna, dzielenie się wiarą z innymi. Szczególnie animator wezwany jest do tego aby dzielić się świadectwem wiary i gromadzić wokół siebie uczniów Chrystusa. Czyni to przez świadectwo słowa, przykład życia i ewangeliczną radość.

6 Formy ewangelizacji B: Ewangelizacja „programowa”:
Przez formację w grupach Dzieci Bożych (dziecięcy deuterokatechumanat), Oazy Nowej Drogi. Przez nabożeństwa i rekolekcje ewangelizacyjne = ewangelizacja środowiskowa (np. szkoła, grupa społeczna), oazy ewangelizacyjne, rekolekcje parafialne, dni skupienia, projekcja filmu JEZUS itd. Rekolekcje przygotowujące zespoły ewangelizacyjne: Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE – 4 dni) i Oaza Rekolekcyjna Animatorów Wielkiej Ewangelizacji (ORAWE – 15 dni) [KODAE]

7 Rekolekcje ewangelizacyjne

8 Plan Ad Christum Redemptorem

9 Plan Ad Christum Redemptorem 2

10 (środki) Podczas ewangelizacji można wykorzystywać różne środki w zależności od odbiorcy np. spektakle teatralne, pantomimę, muzykę, taniec, piosenkę, film, dramę, inne środki artystycznego wyrazu, ulotki, plakat, happening, multimedia, internet, telewizja, itp.

11 Materiały formacyjne

12 Materiały formacyjne

13 Materiały formacyjne

14 Diakonia ewangelizacji

15 „Ewangelizacja jest naturalną konsekwencją i owocem realizacji programu formacyjnego Ruchu a zarazem jedyną weryfikacją i sprawdzianem autentyzmu tej formacji." (Wnioski końcowe III KKO Ruchu w Niepokalanowie w dn. od 3 do 5 III 1978 r )

16


Pobierz ppt "Ewangelizacja w Ruchu Światło-Życie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google