Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zaproszenie do programu Projekt jest realizowany dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy i opinie wyrażone w tym materiale są wyłącznie poglądami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zaproszenie do programu Projekt jest realizowany dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy i opinie wyrażone w tym materiale są wyłącznie poglądami."— Zapis prezentacji:

1 Zaproszenie do programu Projekt jest realizowany dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy i opinie wyrażone w tym materiale są wyłącznie poglądami Polskiej Akcji Humanitarnej i nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.

2 Co warto wiedzieć? Większość ludzi na świecie żyje w krajach Południa (krajach rozwijających się) Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych państw (37. miejsce na 177 krajów na liście krajów wg wskaźnika rozwoju społecznego) Z powodu ubóstwa ludzie w krajach Południa nie mogą w pełni rozwijać swojego potencjału i korzystać z praw przysługujących każdemu człowiekowi Szkoła w Polsce może mieć pozytywny wpływ na ludzi w krajach Południa poprzez zaangażowanie we współpracę opartą na postawie odpowiedzialności, braterstwa i solidarności.

3 Szkoła Globalna… uwzględnia sprawy globalne w nauczaniu i wychowaniu, zachęca uczniów do odkrywania swojej roli w społeczności lokalnej, w Polsce i w świecie, oraz podejmuje konkretne działania, aby spowodować rzeczywistą zmianę w sprawach dotyczących współczesnego świata.

4 Istota programu Szkoła podejmuje szereg działań mających na celu uwzględnienie perspektywy globalnej w: nauczaniu wychowaniu działaniu i codziennym funkcjonowaniu szkoły. Po wypełnieniu zadań i ocenie ich jakości szkoła może otrzymać tytuł Szkoły Globalnej.

5 Program międzynarodowy AustriaCzechyAnglia MaltaPolskaSłowacjaTajlandia

6 Trzy tematy globalne Prawa człowieka na świecie Bardziej sprawiedliwy handel Zmiana klimatu

7 Trzy kroki w projekcie Nauka Badanie Akcja

8 Trzy kroki projektu Nauka - młodzież zdobywa wiedzę o tematyce globalnej i o tym, jaki ma wpływ na ludzi w krajach Południa Badanie - uczniowie sprawdzają, w jakich dziedzinach szkoła powinna się zmienić, aby jej wpływ na spawy globalne był bardziej pozytywny Akcja - uczniowie podejmują jedno konkretne działanie, aby poprawić warunki życia ludzi w krajach Południa

9 3 tematy globalne i 3 kroki Prawa człowieka Sprawiedliwy handel Zmiana klimatu NaukaBadanieAkcja

10 Wsparcie dla nauczycieli Przewodnik po projekcie Strona internetowa projektu Film pt. Szkoła Globalna Kontakt z Polską Akcją Humanitarną Biuletyn elektroniczny

11 Dzięki uczestnictwie… Nauczyciele zdobywają wiedzę merytoryczną z tematyki globalnej, wskazówki, jak omawiać tę tematykę z uczniami i materiały edukacyjne. Szkoła staje się bardziej odpowiedzialna w wymiarze globalnym …i uzyskuje tytuł Szkoły Globalnej.

12 Jak włączyć się do programu? 1.Przedstawić program Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej, 2.Podjąć decyzję o przystąpieniu do programu, 3.Zarejestrować Szkołę na stronie www.szkolaglobalna.pl, 4.Zapoznać się z przewodnikiem i filmem o projekcie, 5.…i przystąpić do realizacji.

13 Kontakt Szkoła Globalna Polska Akcja Humanitarna ul. Szpitalna 5/3 00-031 Warszawa E-mail: szkolaglobalna@pah.org.pl www.pah.org.pl www.szkolaglobalna.pl www.globalactionschools.org


Pobierz ppt "Zaproszenie do programu Projekt jest realizowany dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy i opinie wyrażone w tym materiale są wyłącznie poglądami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google