Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uroczystości i działania, jakie zostały podjęte

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uroczystości i działania, jakie zostały podjęte"— Zapis prezentacji:

1 Uroczystości i działania, jakie zostały podjęte
po śmierci naszego patrona szkoły „Jana Pawła II” w Publicznym Gimnazjum w Jadownikach

2 odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II
Wielki ból, wielka rozpacz, wczoraj (tj r.) o godzinie 21:37 w wieku 84 lat odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II

3 Poniedziałek, 4 kwietnia 2005r.
Wielki ból, wielka rozpacz, w sobotę 2 kwietnia 2005r. o godzinie 21:37 w wieku 84 lat odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II, wyjątkowy człowiek, nasz rodak. Jego słowa niech na długo zostaną w naszej pamięci i niech będzie dla nas, młodych ludzi największym autorytetem! Karol Wojtyła przeszedł ze śmierci do życia i to życia wiecznego, gdzie z pewnością spotkał się ze swoim Ojcem w niebie, radujmy się z tego. Jesteś dla nas największym nauczycielem, uczyłeś nas Ojcze Święty jak żyć, nauczyłeś również jak umierać, dziękujemy za to, zawsze będziesz żył w naszych sercach!

4 Poniedziałek, 4 kwietnia 2005r.
W miejscu, gdzie znajduje się kamień węgielny i tablica z wizerunkiem patrona zapłonęły znicze

5 Poniedziałek, 4 kwietnia 2005r.
Codziennie począwszy od poniedziałku przed szkolnym dziedzińcem odbywała się modlitwa „Anioł Pański”, uczniowie śpiewali także ulubioną pieśń Papieża „Barkę”

6 Wtorek, 5 kwietnia 2005r. Pan Dyrektor przypominał młodzieży przed każdą modlitwą głębokie przesłania naszego patrona „Jana Pawła II”, informował także uczniów o najnowszych wiadomościach z Watykanu

7 Wtorek 5, kwietnia 2005r. Ukazał się specjalny numer naszej gazetki szkolnej „GIMZETA” poświęcony w całości życiu „Jana Pawła II”. Na jej łamach uczniowie zamieścili swą twórczość wiersze, opowiadania

8 Środa, 6 kwietnia 2005r. Wspólnie z nami za Ojca Świętego modlili się: Starosta Powiatu Brzeskiego, Burmistrz Miasta Brzesko, Sołtys wsi Jadowniki .

9 Środa 6, kwietnia 2005r. Uczniowie naszej szkoły wykonali tablicę poświeconą „Ojcu Świętemu” i prace upamiętniające jego życie wśród młodzieży

10 Czwartek 7, kwietnia 2005r. W kronice szkolnej, powstało miejsce na wpisy kondolencyjne, do którego dostęp mieli wszyscy uczniowie , nauczyciele i rodzice, chcący pożegnać się w ten sposób z naszym patronem.

11 Czwartek 7, kwietnia 2005r

12 Czwartek 7, kwietnia 2005r Pan Dyrektor poinformował uczniów o wolnym dniu od zajęć aby umożliwić młodzieży, oraz nauczycielom udział w uroczystościach towarzyszących pogrzebowi papieża naszego patrona „Jana Pawła II”

13 Publiczne Gimnazjum im. „Jana PawłaII”
Żegnamy Cię Ojcze...


Pobierz ppt "Uroczystości i działania, jakie zostały podjęte"

Podobne prezentacje


Reklamy Google