Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pod kierunkiem pani G. Stachur y. Wolontariat działa od 2005 roku z inicjatywy uczniów ówczesnej klasy 1 z wychowawcą, klasa liczyła wtedy 36 uczniów,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pod kierunkiem pani G. Stachur y. Wolontariat działa od 2005 roku z inicjatywy uczniów ówczesnej klasy 1 z wychowawcą, klasa liczyła wtedy 36 uczniów,"— Zapis prezentacji:

1 pod kierunkiem pani G. Stachur y

2

3 Wolontariat działa od 2005 roku z inicjatywy uczniów ówczesnej klasy 1 z wychowawcą, klasa liczyła wtedy 36 uczniów, w tym 4 chłopców. Wszyscy się angażowali. Pierwszą inicjatywą koła był udział w świątecznej akcji Podziel się miłością organizowanej przez radnego Malika oraz PCK. Miała ona miejsce w gliwickim Tesco, kolejne również w Biedronce.

4

5 W maju 2006 roku 10 uczniów wzięło udział w szkoleniu na temat wolontariatu organizowanym przez Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, które prowadziła pani Janina Stoksik – prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Wtedy uczniowie zadeklarowali swoją pomoc na rzecz Stowarzyszenia.

6 Kampania parkingowa. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na miejsca oznakowane kopertą.

7 Uczennice rozdawały ulotki w centrum miasta, na ulicy Zwycięstwa oraz pod GCH.

8

9 Uczniowie z własnej inicjatywy nawiązali kontakt z Domem Matki i Dziecka Miłosierdzia Bożego w Knurowie. Koło organizowało zbiórki odzieży i zabawek oraz przygotowywało paczki świąteczne. Członkowie grupy wolontariackiej jeździli z wychowawcą po zajęciach lekcyjnych do Knurowa, odciążyć matki wspólną zabawą z dziećmi.

10

11 W 2009 roku koło brało udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dwóch lat współpracuje ze Schroniskiem dla Zwierząt w Gliwicach- Sośnicy, organizując zbiórkę żywności, kocy itp..

12 Obecnie koło wolontariatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unii Europejskiej pod kierunkiem pani Grażyny Stachury liczy 50 członków. Są to osoby z różnych klas Technikum Hotelarskiego, Liceum Profilowanego, profil usługowo-gospodarczy oraz Technikum obsługi ruchu turystycznego. Uczniowie biorą udział w akcjach dobrowolnie.

13 Co roku wolontariat dostaje dyplom uznania za pracę od Prezydenta Miasta Gliwice. Za udział w akcji Podziel się miłością oraz inne uczniowie oraz opiekun otrzymali podziękowania.


Pobierz ppt "Pod kierunkiem pani G. Stachur y. Wolontariat działa od 2005 roku z inicjatywy uczniów ówczesnej klasy 1 z wychowawcą, klasa liczyła wtedy 36 uczniów,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google