Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LEGENDA O PIĄTNICY. Zmęczona drogą postanowiła odpocząć. Zachwyciła się widokiem rzeki i bogactwem lasu. Postanowiła tu jeszcze wrócić. Aby nie zapomnieć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LEGENDA O PIĄTNICY. Zmęczona drogą postanowiła odpocząć. Zachwyciła się widokiem rzeki i bogactwem lasu. Postanowiła tu jeszcze wrócić. Aby nie zapomnieć"— Zapis prezentacji:

1 LEGENDA O PIĄTNICY

2

3

4 Zmęczona drogą postanowiła odpocząć. Zachwyciła się widokiem rzeki i bogactwem lasu. Postanowiła tu jeszcze wrócić. Aby nie zapomnieć tego magicznego miejsca, kazała zrobić polanę w lesie i tam wkopała kamień z wyrytym napisem: PIĄT.N.C.A., co oznaczało: PIĄT-W PIĄTEK N-NOCOWAŁA C-CÓRKA KRÓLA A-ANNA

5 Dziewczyna nie wiedziała jednak, jak szybko znów zobaczy cudowne rozlewiska Narwi. Minęło sześć tygodni... Zapłakana królewna wracała do ojca.

6 Skomand okazał się brudasem, flejtuchem i gburem. Nie wierzył w Boga i codziennie wypijał sześć litrów wina. Anna nie wiedziała, jak przyjmie ją ojciec. Bardzo bała się tego spotkania, więc zatrzymała się na owej polanie. Uklękła przy kamieniu i zapłakała. Prosiła Boga, by ojciec przyjął ją z powrotem.

7

8 Po kilku latach Borys wrócił z wyprawy wojennej, w której pokonał rywala. Teraz już wraz z żoną i dziećmi osiedlił się nad brzegiem Narwi.

9

10 Autorzy rysunków: W. Kulikowska M. Niklas J. Darmetko D. Sobolewski K. Dąbkowska K. Oleksy B. Domalewski Konsultacje plastyczne i redakcyjne: p.J. Kryszpin-Żmuda, p.E. Kończal


Pobierz ppt "LEGENDA O PIĄTNICY. Zmęczona drogą postanowiła odpocząć. Zachwyciła się widokiem rzeki i bogactwem lasu. Postanowiła tu jeszcze wrócić. Aby nie zapomnieć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google