Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)
Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni ID grupy: 98/10_P_G1 Opiekun: Małgorzata Łukaszewicz Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Recykling na co dzień Semestr/rok szkolny: III / 2010 / 2011

3 Naszaa Grupa ;))

4 Recykling !

5 Makulatura W zależności od możliwości technologicznych odzyskany papier i tekturę można wykorzystać wtórnie do produkcji różnych papierów i tektur makulaturowych. Kierunki zagospodarowania tych wyrobów to produkcja opakowań i tektur specjalnych, produkcja papierów graficznych - głównie gazetowych oraz produkcja papierów higienicznych (toaletowy i ręczniki).

6 Tworzywa sztuczne Przetwórstwo tworzyw sztucznych jest w Polsce dość ograniczone, ale wykazuje pewien rozwój. Przeszkodą w rozwoju przetwórstwa jest szeroki asortyment, mieszaniny tworzyw sztucznych, spotykanych w odpadach komunalnych i trudności w identyfikacji i segregacji tworzyw. Podstawowe rodzaje tworzyw spotykanych w odpadach to: polietylen niskiej i wysokiej gęstości, politereftalen etylenu PET, polipropylen, polistyren i poliamid .

7 Baterie Najważniejsze – baterii i akumulatorków nie wyrzucać do kosza ze śmieciami! Powstają one w głównej mierze jako odpad wytwarzany przez gospodarstwa domowe. Baterie i akumulatory małogabarytowe zużywane są także w budownictwie, energetyce, handlu, łączności, transporcie i usługach serwisowych,  w służbie zdrowia, w siłach zbrojnych i wszelkiego rodzaju  służbach mundurowych, jak również w szkolnictwie oraz w  instytucjach kulturalnych. Wszyscy ponosimy więc  cząstkę odpowiedzialności za właściwe postępowanie z bateriami po wykorzystaniu zawartej w nich energii.

8 Aluminium Aluminium jest metalem z którego wykonuje się puszki do napojów. Puszka na napoje jest jednym z "epokowych" wynalazków XX wieku, związanych z codziennym życiem konsumentów. Historia puszki nie jest długa. Zaczyna się w Ameryce w latach 60 ubiegłego stulecia. Technologia produkcji puszek z aluminium szybko rozprzestrzeniła się. Od tego czasu trwa triumfalny pochód tego opakowania przez światowe rynki.

9 Części samochodowe Opony:
Zużyte opony są odpadem, który bardzo obciąża środowisko naturalne. Trwałość, która stanowi największą zaletę w czasie użytkowania, jest jednocześnie przyczyną trudności w zagospodarowaniu opon po zakończeniu ich eksploatacji. Opony nie ulegają rozkładowi, a ze względu na swoją objętość wymagają dużej powierzchni magazynowania i specjalnie przygotowanego terenu.

10 Elektrośmieci Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

11 Dzień Ziemi w Cedyni ;) Ekologiczny strój pary młodej ;)
Strój pana młodego zrobiony jest z worków na śmieci biodegradowalne, a guziki to korki . A zielona kokarda zrobiona z papieru to symbol makulatury ! Sukienka panny młodej jest z worków biodegradowalnych, naszyjnik z korków a kwiaty z papieru ;) Przepięknie razem wyglądają !

12 OCZYWIŚCIE PRZEPROWADZILIŚMY MAŁE BADANIA 

13 Dalszy ciąg badania 

14 Małe podsumowanie  Z badań i rozmów z naszymi rówieśnikami wynika, że nasza wiedza na temat recyklingu jest na stosunkowo wysokim poziomie; Większość z nas segreguje odpady, wykorzystując specjalne pojemniki; Jednakże zdecydowana większość uważa, że w naszym kraju sprawa recyklingu nie jest przez rząd traktowana poważnie – zbyt mały zakres uświadomienia ludzi i zbyt mało akcji propagujących ekologię oraz brak punktów skupu surowców.

15


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE (do uzupełnienia)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google