Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."— Zapis prezentacji:

1

2 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

3 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Stęszewie ID grupy: 98/ 12 _MF_G 2 Opiekun: SŁAWOMIR WIŚNIEWSKI Kompetencja: Matematyczno-fizyczna Temat projektowy: RUCH W PRZYRODZIE Semestr I rok szkolny: 2010/11

4 Doświadczenia z siłomierzem Doświadczenie 1 Za pomocą siłomierza wyznacz siłę, przy której następuje zerwanie nici do szycia. Wniosek: Zerwanie nici potrzebuje dość dużej siły do zerwania, czyli musieliśmy użyć siłomierza o dużej skali wartości siły. Doświadczenie 2 Zmierz siłę, jaką samobieżny (nakręcany lub elektryczny) samochodzik może ciągnąć koniec unieruchomionego siłomierza. Zbadaj, jak ta siła zależy od obciążenia samochodzika.

5 WNIOSEK: Samochodzik zadziałał siłą 20 N. Przy zwiększeniu obciążenia siła wzrosła.

6 2 października wyruszyliśmy na wycieczkę trasą wyznaczoną przez ścieżkę edukacyjną Mała Ojczyzna z bliska opracowaną przez nasze koleżanki: panią geograf Małgorzatę Siekańską oraz panią biolog Wandę Janowicz. p Ojczyzna z bliska".

7 Młodzież na przystanku Pańska Góra. Jest to legendarne miejsce dla Stęszewa. Stał tam zamek, którego skarby dotąd nie zostały znalezione.

8 RUCH W PRZYRODZIE, czyli wycieczka po Wielkopolskim Parku Narodowym

9 W LEPSZYM ZROZUMIENIU TRUDNYCH ZAGADNIEŃ Z MECHANIKI POMAGA NAM TABLICA INTERAKTYWNA

10 ZAJĘCIA E-LEARNINGOWE W PRACOWNII KOMPUTEROWEJ

11 BADAMY RÓŻNE RODZAJE RUCHÓW W KINEMATYCE WYRÓŻNIAMY WIELE RODZAJÓW RUCHU, KTÓRY BADAMY MIERZĄC NASTĘPUJĄCE WIELKOŚCI: DROGĘ CZAS PRĘDKOŚĆ PRZYSPIESZENIE

12 RO ZWIĄZUJEMY ZADANIA Z MECHANIKI Dlaczego jest tyle wzorów? Dlaczego są takie trudne?

13 ŹRÓDŁA Wikipedia Teksty i zdjęcia autorskie

14 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA


Pobierz ppt "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google