Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze działania w roku szkolnym 2007/2008 Samorząd Uczniowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze działania w roku szkolnym 2007/2008 Samorząd Uczniowski."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasze działania w roku szkolnym 2007/2008 Samorząd Uczniowski

3 Wybory do Samorządu Uczniowskiego W dniu 24.09. 2007r odbyły się wybory nowych członków SU oraz opiekunów. Wzięło w nich udział 181 uczniów z klas IV-VI (ze 190 uprawnionych do głosowania). W wyborach członków SU oddano 172 głosy ważne, oraz 9 głosów nieważnych. Wybierano spośród 13 kandydatów. Nowymi członkami SU zostali: Kwiatkowska Karolina, Olek Magda, Gmach Magdalena, Gajdzińska Agnieszka, Janiak Tomasz, Popielarz Magdalena, Dzikowska Marta, Łopata Magdalena. Nowymi członkami SU zostali: Kwiatkowska Karolina, Olek Magda, Gmach Magdalena, Gajdzińska Agnieszka, Janiak Tomasz, Popielarz Magdalena, Dzikowska Marta, Łopata Magdalena. W wyborach na opiekuna oddano 169 głosów ważnych oraz 12 nieważnych. Wybierano spośród 5 kandydatów. Opiekunami SU zostali: p. Anna Szustakowska i p. Edyta Kaczmarek. Wybory przeprowadziła komisja w składzie: Aleksandra Altman, Kinga Majcherek, Dorota Siwczyńska, Wioletta Jesiołowska.

4 Samorząd Uczniowski

5 Konkurs "Super Ekolog" We współpracy z p. Małgorzatą Hanczewską prowadziliśmy konkurs zbierania zużytych baterii. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni. Konkurs trwał do końca kwietnia. Baterie elektryczne należą do odpadów niebezpiecznych. W trakcie używania nie stanowią zagrożenia. Stają się niebezpieczne dopiero wtedy, gdy są wyczerpane i chcemy się ich pozbyć. Zawierają substancje toksyczne, szkodliwe dla organizmu ludzkiego: kwasy i metale ciężkie. Gdy metalowa obudowa wyrzuconych baterii ulegnie uszkodzeniu, substancje te wydostają się do środowiska. Podczas deszczu woda przenosi je do gleby, rzek i wód gruntowych. Do organizmu ludzkiego dostają się z powietrzem i wodą oraz w pokarmie roślinnym lub zwierzęcym pochodzącym z terenu skażonego.

6 Akcja "Szkoło Pomóż i Ty" We współpracy z fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" po raz kolejny prowadziliśmy sprzedaż cegiełek-kalendarzyków. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla podopiecznych Fundacji.

7 Dzień Edukacji Narodowej Podczas szkolnej uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Altman oraz Patryk Poszwa – w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli kwiaty na ręce Pani Dyrektor wraz z najlepszymi życzeniami dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

8 Dzień Edukacji Narodowej

9 Święto Drzewa W październiku 2007r. z okazji kolejnego Święta Drzewa przypadającego na 10. X zagospodarowaliśmy teren przed budynkiem szkoły. Bony na 50 sztuk sadzonek otrzymaliśmy już w czerwcu (za udział w selektywnej zbiórce odpadów) a dostarczyła je p. Magda Kujawa (pracownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska naszej gminy). Aktywnie w akcji uczestniczyli członkowie SU: Karolina Kwiatkowska i Martyna Olek oraz Michał Żak wraz z opiekunem SU p. Edytą Kaczmarek i nauczycielem przyrody p. Małgorzatą Hanczewską. Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się pięknem posadzonych drzew.

10 Święto Drzewa

11

12

13

14 Pasowanie uczniów klas pierwszych Pasowanie uczniów klas pierwszych W dniu 27 października 2007 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych, w uroczystości tej uczestniczyła przedstawicielka SU Aleksandra Altman, która serdecznie powitała młodsze koleżanki i kolegów w naszej szkole, oferując pomoc i życząc sukcesów.

15 Pasowanie uczniów klas pierwszych

16 Wszystkich Świętych Gdy zbliża się 1 listopada – odwiedzamy na cmentarzach naszych bliskich którzy odeszli. Wspominamy ich w czasie tej jesiennej zadumy. Nie zapominajmy jednak tego dnia o grobach przy których nikt się nie pojawi – zapalmy znicz symbolizującypamięć lub zmówmy krótką modlitwę. Samorząd Uczniowski wraz z kołkiem historycznym odwiedził Cmentarz Katolicki w Russocicach w celu uporządkowania mogił ludzi, którzy związani byli z oświatą bądź też z historią gminy Władysławów. Dzięki zaangażowaniu ochotników groby zostały uporządkowane a na mogiłach znalazło się to symboliczne światełko. Gdy zbliża się 1 listopada – odwiedzamy na cmentarzach naszych bliskich którzy odeszli. Wspominamy ich w czasie tej jesiennej zadumy. Nie zapominajmy jednak tego dnia o grobach przy których nikt się nie pojawi – zapalmy znicz symbolizującypamięć lub zmówmy krótką modlitwę. Samorząd Uczniowski wraz z kołkiem historycznym odwiedził Cmentarz Katolicki w Russocicach w celu uporządkowania mogił ludzi, którzy związani byli z oświatą bądź też z historią gminy Władysławów. Dzięki zaangażowaniu ochotników groby zostały uporządkowane a na mogiłach znalazło się to symboliczne światełko.

17 Wszystkich Świętych

18

19 Andrzejkowe przepowiednie 28 listopada w przeddzień andrzejkowego święta odbył się w naszej szkole wieczór wróżb. Samorząd Uczniowski wraz ze Świetlicą Szkolną zorganizował wieczór podczas którego każdy uczestnik mógł skorzystać z magicznych możliwości naszych szkolnych wróżek. Wróżby wszyscy potraktowali jako świetną zabawę, natomiast całkowicie serio potraktowana została ostatnia dyskoteka przedadwentowa, ponieważ wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki.

20 Andrzejkowe przepowiednie

21

22

23

24 Świąteczne Kolędowanie 19 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty wieczór wigilijny "Świąteczne Kolędowanie" w przygotowanie którego zaangażowali się członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Anną Szustakowską.

25 Świąteczne Kolędowanie

26

27 Poczta Walentynkowa Jak co roku członkowie Samorządu Uczniowskiego we współpracy z wychowawcami świetlicy szkolnej zorganizowali szkolną pocztę walentynkową. Już cztery dni przed Dniem Zakochanych można było nabyć i wysłać kartkę walentynkową do osoby obdarzonej sympatią. Tradycyjnie część dochodu z tej akcji przekazaliśmy na rehabilitację osoby niepełnosprawnej.

28 Powitanie Wiosny Samorząd Uczniowski włączył się w przygotowania uroczystości Powitania Wiosny – zorganizowano i przeprowadzono konkursy.

29 Powitanie Wiosny

30

31 Dyskoteka W sobotę 28 marca SU zorganizował dyskotekę, na której uczniowie naszej szkoły bawili super...

32 Dyskoteka

33 Dyskoteka

34 Dyskoteka

35 Dyskoteka

36 Rozstrzygnięcie konkursu Rozstrzygnięto konkurs zbierania zużytych baterii - zebrano 122kg baterii. Za pozyskane środki finansowe od Rady Rodziców nagrodzono wszystkich uczestników konkursu, wyróżniono 6 najaktywniejszych uczniów. Największą ilość baterii zebrała Klaudia Koligat z klasy IVc.

37 Z życia szkoły Z życia szkoły Przygotowaliśmy szkolną gazetkę Z życia szkoły.

38 Bezpieczne wakacje Przygotowaliśmy szkolną gazetkę Bezpieczne wakacje


Pobierz ppt "Nasze działania w roku szkolnym 2007/2008 Samorząd Uczniowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google