Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Miłosz Kraiński Klasa 3 B III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Miłosz Kraiński Klasa 3 B III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Miłosz Kraiński Klasa 3 B III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
BIZNESPLAN Autor: Miłosz Kraiński Klasa 3 B III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

2 Spis Treści Wstęp Streszczenie Opis firmy Zarządzanie
Plan marketingowy Plan organizacji Harmonogram realizacji przedsięwzięcia Analiza ryzyka Plan finansowy Źródła

3 Wstęp Pragnę przedstawić mój własny pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej

4 Streszczenie Chcę założyć małą firmę, która będzie świadczyć usługi w zakresie sprzętu komputerowego. Będę zajmować się m.in. naprawami komputerów, instalowaniem oprogramowania.

5 Streszczenie Z tego co mi wiadomo w okolicy gdzie chcemy rozpocząć działalność nie ma konkurencji. Będziemy pierwszą taką firmą.

6 Streszczenie Mam wykształcenie wyższe. Skończyłem studia informatyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

7 Streszczenie Na rozpoczęcie działalności będę potrzebować około 18 000 zł. Uważam, że przy tak dużej liczbie osób posiadających komputery osobiste jestem w stanie zarobić w ciągu roku około 70   000 tys. zł.

8 Opis firmy Oprócz świadczenia usług związanych z naprawami komputerów, chcę też sprzedawać akcesoria komputerowe.

9 Opis firmy Będę jedyną firmą w tej okolicy, dlatego chcę aby moi klienci byli zadowoleni.

10 Opis firmy Przede wszystkim skupiam się na dobrze wykonanej pracy, aby każdy kto skorzysta z mojego serwisu chciał ponownie do mnie wrócić. Firma na początku będzie prowadzona przez dwie osoby.

11 Zarządzanie Osoby zarządzające firmą:
Miłosz Kraiński – ukończone studia informatyczne na UMK, wykształcenie wyższe Michał Wołczyński – ukończone studia informatyczne na UMK, wykształcenie wyższe

12 Zarządzanie Zyskami dzielimy się na pół. Cały zespół będzie składać się z 4 osób. Każda osoba musi mieć wykształcenie wyższe. Stanowiska na jakich będą pracować to: księgowy, pracownik.

13 Plan marketingowy Wszystkie zgłoszenia będziemy przyjmować w formie elektronicznej ( ). Dzięki temu gwarantujemy pełną wygodę. Będziemy działać w okręgu osiedla, dlatego też będzie można przyjść i zgłosić problem osobiście.

14 Plan marketingowy Na początku, aby zachęcić do korzystania z naszych usług: utworzymy ulotki i umieścimy je w miejscach gdzie chodzi najwięcej osób ogłosimy się w tutejszym radiu oraz internecie poinformujemy znajomych

15 Plan organizacji Pracownicy: Dostawcy:
wynagrodzenie miesięczne 1500 zł brutto przyjmowani na podstawie kwalifikacji oraz wykształcenia na próbny miesiąc każdy podziela się swoją opinią, a decydujące słowo ma szef Dostawcy: firmy, które będą zaopatrywać naszą firmę w akcesoria komputerowe odstąpienie kilku procent od zysku za sprzedaż akcesorii Księgowość (księga przychodów i rozchodów): przeszkolenie 500 zł wynagrodzenie miesięczne 1200 zł brutto Przyjmowani na podstawie kompetencji oraz wykształcenia

16 Harmonogram realizacji przedsięwzięcia
Załatwienie spraw urzędowych Załatwienie spraw z dostawcą Wynajęcie lokalu Przygotowanie lokalu Sprawy marketingowe Rozpoczęcie działalności

17 Analiza ryzyka Jako że będziemy jedyną firmą działającą w tym okręgu liczymy na duże zainteresowanie. Kiedy firma się rozwinie będzie można pomyśleć o większej działalności, na większą skalę.

18 Analiza ryzyka W przypadku gdy nasz projekt by się nie powiódł musielibyśmy obciąć pensję oraz zwiększyć cenę towarów.

19 Plan finansowy Wynajęcie lokalu (500zł miesięcznie) Oporządzenie
3 komputery (5000zł) biurko (2000zł) półki (1000zł) inne (1000zł) Koszty akcesoriów dodatkowych (1000zł)

20 Źródła images.google.pl
„Ekonomia stosowana” podr. Do podstaw przedsiębiorczości wyd. FMP


Pobierz ppt "Autor: Miłosz Kraiński Klasa 3 B III Liceum Ogólnokształcące w Toruniu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google