Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."— Zapis prezentacji:

1 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29 Szereg faktów doświadczalnych wskazuje, że promieniowanie elektromagnetyczne, w szczególności światło, ma nieciągłą, kwantową naturę. Składa się ono mianowicie z określonych porcji energii, zwanych kwantami promieniowania lub fotonami. Po raz pierwszy hipotezę kwantowej struktury promieniowania wysunął w r. 1900 Max Planck dla wyjaśnienia rozkładu energii wwidmie promieniowania tzw. ciała doskonale czarnego.

30 Atom zbudowany jest z jądra atomowego, oraz elektronów krążących wokół niego po orbitach elektronowych(orbitale). Jądro atomowe zbudowane jest z protonów (mających ładunek dodatni) oraz neutronów(nie posiadających ładunku elektrycznego). Elektrony mają ładunek ujemny. Liczba elektronów w atomie jest zawsze równa liczbie protonów w jądrze atomowym(jeśli nie jest - mamy do czynienia z jonem). Liczba neutronów nie musi być równa. Elektrony wokół jądra atomowego krążą po powłokach elektronowych( orbitale), których może być maksymalnie siedem. Na każdej powłoce może znajdować się określona ilość elektronów.

31

32 Ilość powłok jest zmienna. Jednak ile elektronów znajduje się na danej powłoce jesteśmy w stanie przedstawić

33 Elektrony oddalone najbardziej od jądra tworzą elektrony walencyjne. To one biorą udział w tworzeniu wiązań chemicznych. Pozostałe elektrony wraz z jądrem tworzą tzw. rdzeń atomowy. W skład jądra wchodzą także inne cząsteczki materii.Nie mają one wpływu na ładunek jądra jednak mają wpływ na masę atomy. W 1932 roku Sir James Chawdick odkrył cząsteczkę elektrycznie obojętną o masie około 1 u. Nazwał ją neutronem.

34 Promieniowanie laserowe działając na tkanki żywe, bez względu na ich stopień organizacji, powoduje zmiany na każdym szczeblu budowy i fizjologii. Może ono wywierać wpływ zar ó wno pozytywny jak i negatywny, aż do działania niszczącego, destrukcyjnego.

35

36

37

38

39 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google