Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik ekonomista.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik ekonomista."— Zapis prezentacji:

1 Technik ekonomista

2 Na czym polega praca technika ekonomisty?
Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika ekonomistę należy m.in. samodzielne wykonywanie lub współdziałanie przy wykonywaniu czynności związanych z organizacją: zaopatrzenia, magazynowania, transportu, sprzedaży produktów (w tym usług) prowadzenie prac związanych z badaniem rynku, planowaniem polityką zatrudnienia, wynagrodzeniami, zaopatrzeniem, księgowością i gospodarką finansową wykonywanie typowych prac biurowych.

3 SPECJALIZACJA W zawodzie tym przewiduje się w końcowym okresie kształcenia nadawanie specjalizacji, która w tym czasie będzie potrzebna na rynku pracy, np. w zakresie: ubezpieczeń, obrotu i zarządzania nieruchomościami, podatków, bankowości, rachunkowości, finansów itp.

4 Gdzie możesz znaleźć pracę?
Technik ekonomista może być zatrudniony na średnich szczeblach zarządzania w: w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, w działach marketingu, zaopatrzenia, zatrudnienia, księgowości, sprzedaży, w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami, w instytucjach prowadzących badania rynku. Może również samodzielnie prowadzić małą firmę, kierować zespołami współpracowników, pełnić funkcje asystenta prezesa czy dyrektora.

5 PRZEDMIOTY ZAWODOWE Podstawy ekonomii Prawo Ekonomika Rachunkowość Pracownia ekonomiczna Język angielski zawodowy

6 PRAKTYKI ZAWODOWE Uczniowie odbywają praktykę zawodową organizowaną przez szkołę np. w administracji państwowej i samorządowej, bankach, przedsiębiorstwach, podmiotach gospodarczych.

7 EGZAMINY Absolwent uzyskuje możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

8 Co dalej? Po uzyskaniu kwalifikacji w zawodzie można je podwyższać, kontynuując naukę w szkołach wyższych, na kierunkach: ekonomia, finanse i bankowość zarządzanie i marketing, logistyka.


Pobierz ppt "Technik ekonomista."

Podobne prezentacje


Reklamy Google