Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała Natalia Pieczka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała Natalia Pieczka"— Zapis prezentacji:

1 Opracowała Natalia Pieczka
Jan Paweł II Opracowała Natalia Pieczka

2 Tu wszystko się zaczęło

3 Dzieciństwo

4 Ksiądz Karol Wojtyła

5

6 Historyczny moment 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany Papieżem. Przyjął imię Jan Paweł II.

7 Papież w Górach

8

9 Miłość do dzieci

10

11

12 Papież z poczuciem humoru
Papież na pytanie dziennikarzy jaki jest stan jego zdrowia odpowiedział: „Nie wiem, nie czytałem porannych gazet.” Pewnego razu zapytano Karola Wojtyłę, czy uchodzi, aby kardynał jeździł na nartach. Wojtyła uśmiechnął się i odparł: - Co nie uchodzi kardynałowi, to źle jeździć na nartach! 

13 Podczas jednej ze swoich wizytacji rzymskich parafii Papież - jak to miał w zwyczaju - wdał się w rozmowę z dziećmi. - Wy jesteście młodzi, a ja już jestem stary - powiedział. - Nie, nie jesteś stary - gromko zaprotestowały dzieci. - Tak, ale jak jestem z wami, to dziecinnieję - replikował Papież. Podczas powitania w Monachium Papież spytał licznie obecne dzieci: "Dano wam dziś wolne w szkole?". "Tak" - wrzasnęła z radością dzieciarnia. "To znaczy - skomentował Jan Paweł II - że papież powinien częściej tu przyjeżdżać". 

14 Jeden z watykańskich prałatów chciał się nauczyć polskiego, więc sprowadził sobie nasz elementarz. Nauka była jednak tak pospieszna, że kiedy chciał się nową umiejętnością pochwalić przed Ojcem Świętym, coś mu się pomyliło i zamiast: "Jak się czuje Papież", rzekł: "Jak się czuje piesek?". Papież spojrzał na niego zdumiony, po czym odpalił: "Hau, hau". 

15 Pielgrzymki do Ojczyzny

16 Pocałunek Ojczystej Ziemi

17 Łagiewniki

18

19

20

21 Kraków

22 Papieżu - Pielgrzymie Wyszedłeś z Wadowic, powitał cię Rzym.
Sam Bóg postanowił byś zawsze był z Nim. Śladami Chrystusa pociechę nam nieś, niech ludy porusza natchnionych słów treść. REF. Papieżu-Pielgrzymie pokochał cię świat sławimy twe imię od tylu już lat. Papieżu-Pielgrzymie ku Polsce wznieś twarz, nadzieje nam przynieś i drogę nam wskaż. Gdzieś ziemię ożywił dotykiem swych ust, cud stał się prawdziwy - kwiat wiary tam rósł. Swój naród wywiodłeś z niewoli i trosk, odeszło nie godne, zmieniłeś nasz los. REF. Papieżu-pielgrzymie Pokonasz odmęty bo w dłoniach masz ster, niezłomny i święty do ludzkich mów serc. Ludowi błogosław, niech stanie się cud by wiara w nas rosła ty miłość w nas budź. REF. Papieżu-Pielgrzymie…. Papieżu - Pielgrzymie pasterską wznieś dłoń, przyjdź Ojcze nasz w Rzymie, Co w Polsce masz dom

23 Ojcze Święty módl się za nami


Pobierz ppt "Opracowała Natalia Pieczka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google