Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Festiwal Folkloru – Chiny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Festiwal Folkloru – Chiny."— Zapis prezentacji:

1 Festiwal Folkloru – Chiny.
Chiny, to jest państwo trochę różniące się od innych, np. ryż i inne potrawy jedzą pałeczkami; wierzą w innego Boga; mają zupełnie inne pismo można powiedzieć, piszą znaczkami !

2 Francja Stolicą Francji jest Paryż. Najpiękniejsze miasto, które widziałam. Jest tam wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, rzeka Sekwana i Katedra Notre Dame oraz Luwr. W jednym z muzeum znajdują się obrazy Leonarda da Vinci. Wśród nich jest też Mona Lisa.

3 Anglia Stolicą tego państwa jest Londyn. To jest bardzo duże miasto. Jest tam bardzo dobrze znany zegar Big Ben. Są tam inne zwyczaje i tradycje np. dokładnie o godz. 17: 00 wszyscy idą wypić herbatkę . W pierwszy dzień świąt dzieci i dorośli dopiero dostają prezenty. Jest tam baaardzo stary zabytek Stonehenge. Nikt nie wie ile on ma lat?!

4 Włochy Stolicą Włoch jest Rzym. Jest tam dosyć ciepło i upalnie.
Bardzo często w Mediolanie odbywają się mecze piłki nożnej. Włosi mają po prostu wyśmienite potrawy m.in. Spaghetti bolognese .

5 Grecja Według mnie we wszystkich tych państwach mogło by się odbyć spotkanie różnych kultur i tradycji , ale najbardziej pasuje do tego szalenie gorąca Grecja ! !

6 Myślę, że miło było państwu obejrzeć ten pokaz, DZIĘKUJĘ !
Koniec Myślę, że miło było państwu obejrzeć ten pokaz, DZIĘKUJĘ !


Pobierz ppt "Festiwal Folkloru – Chiny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google