Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŻYCIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŻYCIE."— Zapis prezentacji:

1 ŻYCIE

2 „Otoczmy troską życie” Przykazanie V.

3 ” W minionym roku na drogach naszego województwa życie straciły 454 osoby, w tym , aż 219 pieszych.

4 Jak się okazuje, najwięcej ginie przechodniów powyżej 40 roku życia”

5 Chodzę piechotą- jestem bezpieczny!

6 Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo”
„Patrz ! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście.” „Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo” P w t 30,15.19

7 Bezpieczeństwo pieszemu na drodze zapewnia:
Wybierz najważniejsze dla Ciebie zachowania, abyś był bezpieczny, jako pieszy na drodze. Możesz zaproponować do listy dwie rzeczy, których wg Ciebie zabrakło. Wybrane hasła zaznacz, biorąc numer w kółko. Przejście na drugą stronę ulicy na pasach. Wybieganie zza autobusu. Noszenie odblasków przy ubraniu, obuwiu, torbie. Chodzenie po chodnikach. Przejście, a nie przebieganie przez pasy. Jazda na rowerze w odblaskowej kamizelce. Bycie widocznym na drodze, ulicy. Przebieganie na czerwonym świetle. Zatrzymywanie samochodu „na stop’a”. Poruszanie się lewą stroną jezdni (gdy nie ma chodnika), by widzieć nadjeżdżający pojazd. Uważne rozglądanie się podczas przejścia przez ulicę-nawet na światłach. Przechodzenie przez tory w nieoznaczonym miejscu. Przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Przejście przez ulicę na zielonym świetle. Poruszanie się prawą stroną ulicy, tyłem do nadjeżdżającego pojazdu. Rozglądanie się przed przejściem przez ulicę w prawą stronę, w lewo i znów w prawo. Rozglądanie się przed przejściem przez ulicę w lewą stronę, w prawą i znów w lewą. Nie rozglądamy się przed przejściem przez ulicę. …………………………………….

8 Producent breloków odblaskowych

9 Producent pasków odblaskowych

10 Producent kamizelek odblaskowych

11 Producent sygnalizatora świetlnego

12 Producent niezmywalnej farby do jezdni

13 Miejsce na Twoją reklamę!

14

15 O Panie, daj mi bystre oko, doskonałą uwagę, bym jako pieszy uważnie poruszał się po drodze.
Ty jesteś Dawcą Życia- proszę przeto, spraw bym chronił moje życie i nie stawiał innych ludzi w niebezpieczeństwie przez moja nierozwagę. Zachowaj, o Panie , wszystkich, którzy będą mi towarzyszyć w drodze , moich bliskich od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym przestrzegał zasad ruchu drogowego i unikał pokus przekroczenia poczucia bezpieczeństwa mojego i innych. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen. Św. Krzysztofie -módl się za nami.


Pobierz ppt "ŻYCIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google