Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA POLSKIEGO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA POLSKIEGO"— Zapis prezentacji:

1 NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA POLSKIEGO
CIEPŁOWNICTWA TO: NOWOCZESNOŚĆ INWESTYCJA OSZCZĘDNOŚĆ EKOLOGIA MODERNIZM GENIALNOŚĆ (KLIKNIJ)

2 JAK WYGLĄDA KOGENERATOR?
Kogenerator składa się z : -silnika, -silnika cieplnego tłokowego lub turbiny gazowej, - generatora prądu elektrycznego, - zespołów wymienników ciepła, - układu sterowania i kontroli. (KLIKNIJ) Kogenerator w Olsztyńskim MPEC-u

3 W JAKIM CELU KUPUJE SIĘ KOGENERATOR?
Przy dzisiejszych wzrostach cen surowców typu węgiel lub olej opałowy oraz coraz ostrzejszych normach emisyjnych szuka się rozwiązań tanich i ekologicznych. Takim rozwiązaniem jest kogenerator. Znacznie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych oraz zapotrzebowanie na artykuły opałowe. Inwestycja ta zwraca się po około 6-7 latach, a przewidziany czas eksploatacji to ok lat. Czyli po połowie okresu używalności zaczynamy na nim zarabiać. Schemat działania kogeneratora Unia europejska cały czas zaostrza normy emisyjne! Firmy przekraczające dopuszczalną emisję nie mają prawa DALEJ DZIAŁAĆ!!! (KLIKNIJ)

4 Zasada działania kogeneratora gazowego
1. 1. Dopływ gazu jest połączony elastyczną rurą z dopływami powietrza. Po wymieszaniu trafiają do silnika, gdzie ma miejsce spalanie. Napędzana jest turbina prądotwórcza. Powietrze 2. Zimna woda Miejsce zmieszania substancji Ciepła woda (po schłodzeniu silnika) (KLIKNIJ) Prąd elektryczny 2. Chłodzenie kogeneratora zapewnia woda krążąca koło silników. Po nagrzaniu trafia do dystrybutora, który po nadaniu jej odpowiednich parametrów (ciśnienie) jest gotowa do użycia. Kontroler natężenia prądu

5 Moc kogeneratora (KLIKNIJ)
Duży zakres doboru mocy pozwala na stosowanie go w dużych firmach, ciepłowniach, ale także w szkołach, przedsiębiorstwach itd. Zależnie od zapotrzebowania na ciepło i prąd są dostępne kogeneratory o mocy 2, 5, 15, 30, 45, 155, nawet 400 kWh. Fakt Warty uwagi to, że są one dofinansowywane z UE na poziomie 30-40%. (KLIKNIJ)

6 Koszty związane z eksploatacją kogeneratora
Poza kosztem zakupu pozostałe nie są bardzo drastyczne: Wydzielenie powierzchni użytkowej, Olej silnikowy, Przegląd co 2000 roboczych godzin, Osoba kontrolująca i obserwująca. Ewentualne naprawy(raczej się nie zdarzające przy regularnych prze- glądach). (KLIKNIJ)

7 PODZIAŁ ELEMENTÓW UKŁADU KOGENERACYJNEGO
(KLIKNIJ)

8 CO BY BYŁO GDYBY… (KLIKNIJ)
… większość szkół urzędów, bloków mieszkalnych miała by kogeneratory? -emisja dla Polski znacznie by się zmniejszyła, -płacilibyśmy mniej za prąd i ogrzewanie, -zyskalibyśmy miano proekologicznego państwa. … kogeneracją zainteresowały się uczelnie oraz konstruktorzy? -zyskiwalibyśmy coraz bardziej wydajne urządzenia, -rozwinął by się kierunek ekologicznych technologii wraz z wykształceniem studentów w kierunku, na który jest teraz i będzie później zapotrzebowanie. (KLIKNIJ)

9 Podsumowanie Uwierz to inwestycja też dla Twojej firmy!!! (KLIKNIJ)
Kogeneracja jest: Ekologiczna ponieważ znacznie zmniejsza emisję gazów, Oszczędna ponieważ zużywa mniej paliwa, Genialna ponieważ łączy cechy ekologii z oszczędnością, Nowoczesna ponieważ jest to konstrukcja wymyślona zaledwie kilka lat temu, Modernistyczna ponieważ jest stosowana także w starszych przedsiębiorstwach grzewniczych w celu utrzymania się w normach UE, Uwierz to inwestycja też dla Twojej firmy!!! (KLIKNIJ)

10 PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA UKŁADU KOGENERACJI
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ WYKONAŁ: BASTIAN GATZSCHMANN ID ZE SZKOŁY: V LO W OLSZTYNIE TEL. SZKOŁY: OPIEKUN: PROF. MONIKA DUDDA UTWÓR MUZYCZNY: BOB SINCLAR-,,LOVE GENERATION’’ PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA UKŁADU KOGENERACJI


Pobierz ppt "NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA POLSKIEGO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google