Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Człowiek Renesansu Leonardo Da Vinci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Człowiek Renesansu Leonardo Da Vinci"— Zapis prezentacji:

1 Człowiek Renesansu Leonardo Da Vinci
Czy naprawdę widział przyszłość?

2 Leonardo Naukowiec Studiował wiele tematów, takich jak anatomia, zoologia, botanika, optyka, aerodynamiki i hydrodynamiki. Był zafascynowany badaniami fizjonomicznymi, „nauka” oceny charakteru danej osoby jej twarzy.

3 Leonardo Artysta Leonardo chciał malować rzeczy realistyczne ponieważ był bardzo śmiały i świeży. Prowadził badania naukowe światłą i cienia w przyrodzie. Znana jako światłocień, technika ta dawała jego obrazom miękką, realistyczną jakość. Ostatnia wieczerza Madonna w grocie

4

5 Pierwszy pomysł Leonarda na katapultę
Leonardo Inżynier Dostosowywał umiejętności do bardziej dochodowych dziedzin tj.: budowy kanałów i broni projektu. Leonardo chciał stworzyć „nowe maszyny” do „nowego świata”. W oparciu o narzędzia, wpadł na mnóstwo różnych pomysłów, w tym rower, helikopter, „auto-mobile” i wiele broni wojskowej. Pierwszy pomysł Leonarda na katapultę

6

7 Helikopter Leonarda Jeden z pierwszych wzorów maszyny latającej Leonarda.

8 Pierwszy Czołg Leonardo do wielu swoich wynalazków włączył ten opancerzony pojazd. W środku mieściło się czterech żołnierzy napędzający ten pojazd.

9

10 „Leo-chute” (Leo-zjeżdżalnia)
Leonardo zarys tego spadochronu sporządził w 1485r. Zasugerował jaki rozmiar byłby potrzebny by bezpiecznie wylądować. Nikt nie wie czy przetestował model w pełnej skali.

11

12 Rampa Wodna Według pomysłu Leonarda składa się z koła wodnego, dwóch śrub i dwóch wież. Koło wodne miało pchać wodę do najwyższej wieży. Najwyższa wieża miała służyć jako zbiornik

13

14 Strzelająca Maszyna Maszyna składa się z trzech karabinów maszynowych osadzonych na bębnie. Kiedy pierwszy zestaw jest zwolnionym siła eksplozji przenosi na kolejny zestaw broni który na górę, gotowy do odpalenia.

15

16 Od Prawej do Lewej Leonardo pisząc w języku włoskim wymyślił by kodować swoje notatki. Było to nazywane „pismem lustrzanym”, zaczynał od prawej strony a kończył na lewej. Gdy musiał napisać coś przeznaczonego dla innych osób pisał normalnie.

17 Tajemnica Mona Lisy Zapisał w swoim notatniku model Mony Lisy lecz niestety nikt nie wie gdzie on jest. Teoria jest taka ze Leonardo namalował swoją twarz i na podstawie jego rys powstał ten słynny obraz. Według pewnych naukowców wymiary ust, nosa, czoła, podbródka są identyczne.

18 Prezentacje wykonali:
DOMINIK MUSIAŁ ORAZ DAWID KAŹMIERCZAK


Pobierz ppt "Człowiek Renesansu Leonardo Da Vinci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google