Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

“Przenoszenie złożeniowych rysunków z Autodesk Inventor’a do Autodesk AutoCAD’a z zachowaniem hierarchii” Pająk Barbara.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "“Przenoszenie złożeniowych rysunków z Autodesk Inventor’a do Autodesk AutoCAD’a z zachowaniem hierarchii” Pająk Barbara."— Zapis prezentacji:

1 “Przenoszenie złożeniowych rysunków z Autodesk Inventor’a do Autodesk AutoCAD’a z zachowaniem hierarchii” Pająk Barbara

2 Cel pracy Celem pracy jest stworzenie wtyczki umożliwiającej połączenie środowisk Autodesk Inventor 2008 i Autodesk Autocad 2008, w celu umożliwienia przenoszenia złożeniowych rysunków z Inventor’a do AutoCAD’a zachowując hierarchie przenoszonych elementów. Praca znajdzie zastosowanie w biurach projektowych przy tworzeniu złożonych projektów różnych obiektów przemysłowych.

3 Do czego służy… … AutoCAD:
Oprogramowanie AutoCAD umożliwia projektantom szybkie i łatwe tworzenie wysokiej jakości dokumentacji budowlanej i profesjonalnych rysunków technicznych. Głównie jest przeznaczony do rysunków 2D, jednakże nowsze wersje AutoCAD’a umożliwiają także wizualizacje projektów w widoku trójwymiarowym (3D)

4 … Inventor Udostępnia wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia, weryfikacji i dokumentowania kompletnych prototypów 3D. Model stworzony w programie Inventor jest cyfrowym prototypem 3D, który pozwala na dokonanie wizualizacji, symulacji oraz analizę działania w warunkach rzeczywistych - na długo przed powstaniem danego produktu lub elementu w rzeczywistości.

5 Modele obiektowe… W Inventorze:
Każdy pojedynczy element jest traktowany jako iPart - *.ipt (inventorCzęść) Każdy bardziej złożony rysunek jest traktowany jako assembly - *.iam (inventorZłożenie) Każde złożenie może się składać jednocześnie i z iPart’ów jak i kolejnych złożeń

6 W AutoCADzie: Możliwe jest tworzenie osobnych pojedynczych elementów i łączenie ich za pomocą referencji w jeden bardziej złożony obiekt Tworzenie złożonych elementów w jednym pliku wykorzystując możliwość tworzenia bloków

7 Pojęcie hierarchii… W Inventorze:
Obiekty są połączone ze sobą za pomocą więzów (są zablokowane w 3 osiach – mają zablokowane wszystkie stopnie swobody  constraint) Więzy są nieodłączną częścią rysunków złożeniowych !

8 W AutoCADzie: Tworzona za pomocą bloków lub referencji

9 Co program będzie robił?
Pobierać dokładne dane dot. złożonego rysunku Konwertować pojedyncze elementy (*.ipt) do formatu umożliwiającego zaimportowanie go do programu AutoCAD (*.sat) Przekształcać element w AutoCADzie do formy definicji bloku. Łączyć wszystkie bloki w jeden złożony rysunek (taki jak w Inventorze)


Pobierz ppt "“Przenoszenie złożeniowych rysunków z Autodesk Inventor’a do Autodesk AutoCAD’a z zachowaniem hierarchii” Pająk Barbara."

Podobne prezentacje


Reklamy Google