Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentuje się Grupa A-8 języka angielskiego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentuje się Grupa A-8 języka angielskiego"— Zapis prezentacji:

1 Prezentuje się Grupa A-8 języka angielskiego

2 Jesteśmy w tej grupie, bo:
uczymy się języka angielskiego, który lubimy i przydaje się w wyjazdach zagranicznych; uczyliśmy się angielskiego i chcemy sobie go przypomnieć i rozmawiać, gdy wyjedziemy za granicę, grupa jest bardzo sympatyczna, mobilizująca i ma dobrego lektora; mamy nadzieję, że potrafimy się porozumieć na wyjazdach, a grupa jest solidna i od 3 lat wszystkie pilnie uczęszczamy; jest wysoki poziom nauki, bardzo miła atmosfera, a angielski pozwala na kontakty z rodziną za granicą;

3 Jesteśmy w tej grupie, bo:
nauka angielskiego jest dla nas sposobem na intelektualną sprawność, a lektor, poziom zaawansowania grupy i miłe koleżanki nie stresują, a ośmielają mówić w obcym języku; utrwalamy już nabyte słownictwo z języka angielskiego i ucząc się nowych słówek ćwiczymy tym samym pamięć; odpowiada nam poziom i termin lekcji; panuje miła atmosfera, prowadzący motywuje do aktywności, grupa jest kreatywna i pracowita; panująca atmosfera i serdeczność spontanicznie motywuje nas do nauki i wytrwałości, to zasługa naszego lektora – pana Pawła.

4 Możemy zaoferować własne doświadczenie zawodowe i serdeczność oraz poparcie dla grupy; zaplecze edukacyjne wynikające z doświadczenia zawodowego oraz przekazanie umiejętności pływania; pomoc w każdej dziedzinie, a szczególnie w narciarstwie, żeglarstwie, ćwiczeniach ruchowych poprawiających sprawność; umiejętności pedagogiczne i wolny czas; informacje o ogólnych zasadach żywieniowych i pomóc sobie samemu przez refleksologię; możność ewentualnej pomocy osobom samotnym; dyspozycyjność i chęć współpracy; umiejętności organizatorskie i logistyczne; dużo pozytywnej energii i znajomość 7 czasów angielskich oraz informacje o UTW; poczucie humoru, doświadczenie życiowe, energię w działaniu.

5 W dobie błyskawicznego rozwoju technologicznego (i społecznego), osoby starsze są często spychane na dalszy plan. Powodem jest często ich rzekomy brak umiejętności dostosowania się do wymagań dzisiejszego świata. Uniwersytet Trzeciego Wieku skutecznie walczy z tym stereotypem. Prowadzenie zajęć języka angielskiego na UTW nauczyło mnie wiele pokazując mi, że starzenie się nie jest wcale czymś, czego należy się bać. Edukacja seniorów przynosi wiele radości i satysfakcji, głównie dlatego, że są to osoby bardzo zmotywowane, ambitne i zdeterminowane. Wielu słuchaczy pasjonuje się podróżowaniem, stąd słownictwo funkcyjne i podstawowe zagadnienia gramatyczne są często omawiane na zajęciach. Ponadto regularnie analizujemy i komentujemy aktualne wydarzenia ze świata i z kraju w dziedzinie polityki, socjologii i sportu.

6 Podstawowym narzędziem pracy na zajęciach są konwersacje, na ten praktyczny aspekt użycia języka staram się kłaść największy nacisk. Jednocześnie dużą wagę przywiązuję do analizy tekstów pisanych i słuchanych, jak też tłumaczeń. Jeśli chodzi o dobór podręczników, to staram się, aby publikacje, z których korzystamy na zajęciach, były nie tylko ciekawe i aktualne, ale również były skonstruowane w łatwy i przystępny sposób. Czuję się bardzo uprzywilejowany, że od siedmiu lat jestem częścią społeczności, która z niewielkiej inicjatywy stała się prężnie działającą instytucją edukacyjną mgr Paweł Migut - lektor


Pobierz ppt "Prezentuje się Grupa A-8 języka angielskiego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google