Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witajcie w świecie książek…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witajcie w świecie książek…"— Zapis prezentacji:

1 Witajcie w świecie książek…
Opracowała: Hanna Moszkowicz

2 Witamy w bibliotece Kiedy Ci smutno będzie, Kiedyś samotny, chory,
bez przyjaciela – ja z tobą pójdę wszędzie poprzez zimowe wieczory w kraje wesela. Będziesz wraz ze mną oglądać baśnie i cuda i dziwy na końcu świata. Po niebie, po morzach i lądach jako te ptaki szczęśliwe będziemy latać. (Edward Szamański – Książka)

3 Biblioteka jest miejscem zaczarowanym
Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń. (Barbara Lewandowska)

4 miejscem, w którym możecie wypożyczyć książki.
Witajcie w gronie czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze !!! Biblioteka jest miejscem, w którym możecie wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

5 Godziny otwarcia biblioteki
Poniedziałek 8.00 – 15.30 Wtorek 8.00 – 16.00 Środa Czwartek 8.00 – 15.30 Piątek 8.00 – 14.00

6 Pracownicy biblioteki
pani Hanna Moszkowicz pani Danuta Rodziewicz

7 W bibliotece możesz sam wybierać i wypożyczać książki,
możesz się uśmiechać, czytać czasopisma, przeglądać ciekawe książki, możesz myśleć, i mieć spokój, tutaj chętnie Cię witamy

8 Udostępnianie zbiorów
Zbiory są udostępniane w wypożyczalni oraz w czytelni, W wypożyczalni uczniowie mają wolny dostęp do półek, to znaczy, że mogą sami wybierać książki, W czytelni zbiory biblioteki udostępniane są na miejscu oraz na lekcje nauczycielom, W czytelni możemy skorzystać z encyklopedii, słowników, leksykonów, przewodników, poradników, atlasów, a także z czasopism.

9 Regulamin wypożyczalni
Z wypożyczalni może korzystać każdy uczeń i pracownik szkoły. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne. Czytelnik może wypożyczać w klasach I-III jednorazowo 3 książki na okres 2 tygodni, a w klasach IV-VI na miesiąc. Okres wypożyczenia może być przedłużony przez bibliotekarza. Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko. Czytelnicy powinni zachować ciszę i dbać o porządek w lokalu biblioteki, szanować książki, czasopisma, katalogi, kartoteki. W razie zagubienia lub zniszczenia książki, czytelnik musi odkupić taką samą książkę lub inną tej samej wartości. O wartości książki decyduje bibliotekarz. W wypożyczalni obowiązuje wolny dostęp do półek. Czytelnicy mogą samodzielnie wybierać książki z poszczególnych dziedzin wiedzy, które następnie zgłaszają do nauczyciela w wypożyczalni.

10 Regulamin czytelni Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele. W czytelni obowiązuje cisza. Korzystający z czytelni obowiązany jest wpisać swoje nazwisko do „zeszytu odwiedzin”. W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism tylko na miejscu. W uzasadnionych przypadkach książki z księgozbioru podręcznego na krótki okres czasu mogą być wypożyczone do domu. Czasopisma odnosi się na ustalone miejsca. Księgozbiór udostępnia bibliotekarz. Przed opuszczeniem czytelni należy zwrócić czytane książki bibliotekarzowi.

11 W czytelni czekają na ciebie interesujące czasopisma:
Miś Świerszczyk Victor Junior Wielcy malarze Wally zwiedza świat Wszystko dla szkoły

12 Podział literatury pięknej
Bw – bajeczki, wierszyki B – baśnie Ob – powieści obyczajowe P – powieści przygodowe Prz – powieści przyrodnicze H – powieści historyczne Pd- poezja, dramat

13 Prośby książki Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie stawiaj. Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

14 Prośby książki Nie pisz i nie rysuj tuszem na mych kartkach, bowiem będę nic nie warta. Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.

15 Lektury pierwszoklasisty
Bahdaj A: Pilot i ja Bełza Wł.: Kto ty jesteś? Polak mały! Brzechwa J.: Brzechwa dzieciom Buczkówna M.: Szaraczek Duszyńska J.: Cudaczek – Wyśmiewaczek Grabowski J.: Czarna Owieczka Januszewska H.: Kopciuszek Janczarski Cz.: Jak Wojtek został strażakiem Jaworczakowa M.: Jacek, Wacek i Pankracek Konopnicka M.: Co słonko widziało Kownacka M.: Plastusiowy pamiętnik Kubiak T.: Gdy miasto śpi Papuzińska J.: Nasza mama czarodziejka Porazińska J.: Psotki - Śmieszki Szelburg- Zarembina E.:Najmilsi Tuwim J.: Wiersze dla dzieci

16 Komputer w bibliotece Możesz za pomocą komputera przeglądać encyklopedie i słowniki multimedialne. Możesz także odbyć podróż w Internecie.

17 Witamy naszych szkolnych poetów!
Zostały już opublikowane 2 tomy poezji autorstwa uczniów naszej szkoły: My młodzi poeci tom I My młodzi poeci tom II Nie chowajcie swoich wierszy do szuflady! Przynieście je do nas- może też zostaną opublikowane!

18 Biblioteka też ma swoje święto!
W1999 roku zainaugurowano obchody nowego święta: Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Zwyczajowo już obchody te przypadają na czwarty poniedziałek października.

19 Sławni bibliotekarze

20 Wirtualna podróż w czasie do Biblioteki Aleksandryjskiej

21 Konkurs na plakat reklamujący bibliotekę szkolną

22 „Pozostaw po sobie ślad”
Akcja ma na celu wzbogacenie zbiorów bibliotecznych. Każda klasa może podarować bibliotece prezent w postaci książki.

23 Imprezy zorganizowane przez bibliotekę szkolną
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych pasowanie pierwszaków na czytelników konkursy literackie konkursy poetyckie sesja popularnonaukowa „Wszechświat i my” wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Ogólnoszkolny Turniej Talentów konkurs wokalny „Świat w kolędę zasłuchany” Światowy Dzień Pluszowego Misia konkurs na najlepszego czytelnika i najlepiej czytającą klasę


Pobierz ppt "Witajcie w świecie książek…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google